Έστω και δύσκολα, η Σεβίλλη κέρδισε τη Λεβάντε με 1-0

LA LIGA-3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΕΒΙΛΛΗ-ΛΕΒΑΝΤΕ: 1-0

Γήπεδο: Σάντσεθ Πιθχουάν

Λύτρωση στο 90+5’ για τη Σεβίλλη που κέρδισε με 1-0 τη Λεβάντε κι έκανε το 2Χ2.

Στο 4ο μόλις λεπτό, η Λεβάντε έκανε τραγικό λάθος αλλά ο Οκάμπος έχασε απίθανη ευκαιρία, ενώ στο 29’ το όμορφο σουτ του Ράκιτιτς έξω από την περιοχή, πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 44ο λεπτό ο Μοράλες έπιασε φοβερό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να ξύνει τα δοκάρια του Μπόνο και στο 45+1’ ο Μοράλες απείλησε και πάλι με γυριστή κεφαλιά.

Στο 67ο λεπτό ο Μουνίρ με πλασέ από το ύψος της περιοχής σκόραρε για τη Σεβίλλη αλλά το γκολ ακυρώθηκε για φάουλ του Κουντέ στον Ντε Φρούτος αλλά στο 90+2’ ο Νάβας σέντραρε από δεξιά και ο Εν Νεσιρί με κεφαλιά έκανε το 1-0.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Νάβας, Εσκουδέρο, Ντιέγκο Κάρλος, Κουντέ, Φερνάντο, Οκάμπος (85’ Βάσκες), Ράκιτιτς (61’ Σούσο), Χορδάν (85’ Όσκαρ Ροντρίγκεθ), Ντε Γιονγκ (71’ Εν Νεσιρί), Μουνίρ (70’ Τόρες)

ΛΕΒΑΝΤΕ: Αϊτόρ Φερνάντεθ, Ντουάρτε, Βέθο, Τόνιο, Σον, Καμπάνια, Βούκσεβιτς, Ραντόγια (62’ Μάλσα), Μοράλες (76’ Μαρτί), Μελέρο (76’ Πόστιγο), Μπάρντι (62’ Ντε Φρούτος).

Γράφεις ιστορία με καθημερινές προσφορές* & ενισχυμένες αποδόσεις (21+) *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις