Πρώτη απώλεια βαθμών για την ΑΕΚ Κ19

Αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Λαμία στο Δημοτικό Στάδιο Αρτέμιδας

Με γκολ που πέτυχε η Κ19 της Λαμίας στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ακαδημιών της Σούπερ Λίγκα, η ΑΕΚ Κ19 είχε την πρώτη της απώλεια βαθμών!

Οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν στο 6′ με τον Τσαρούχα.

Η απάντηση της Λαμίας ήταν άμεση και τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε μετά από εκτέλεση κόρνερ και ολιγωρία της αμυνας.

Στο 16' η ΑΕΚ πήρε ξανά το προβάδισμα στο σκορ με τον Κοσίδη και μέχρι την ανάπαυλα έχασε ευκαιρίες να πετύχει και άλλα γκολ.

Στο β' μέρος ο ρυθμός έπεσε και η ΑΕΚ Κ19 δεν μπόρεσε να "κλειδώσει" τη νίκη.

Η Λαμία ανέβηκε και στο 82ο λεπτό βρήκε δίχτυα και πάλι με τον Βλαχομήτρο και διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Στα τελευταία λεπτά οι «κιτρινόμαυροι» έψαξαν το γκολ χάνοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν με τον τερματοφύλακα της Λαμίας να διώχνει σωτήρια!

ΑΕΚ (Ηλίας Καλοπήτας): Θεοχάρης, Κάτσικας, Κώτσιος, Αρβανίτης, Μαντζουρανάκης, Παζατζίδης, Ρουκουνάκης, Τσαρούχας, Κορομηλάς, Γεωργέας, Κοσίδης
Λαμία (): Τρόπουλος, Καλαμπαλίκης, Αναγωστόπουλος, Τασιούλας, Δαβής, Γιαννακάκος, Σεντής, Τρουμπούλος, Αλτάνης, Βλαχομήτρος, Νικολόπουλος

Διαιτητής: Ανδρικόπουλος (Κυκλάδων)
Βοηθοί: Λαμπροπούλου (Ανατολικής Αττικής) Αλεξοπούλου (Ανατολικής Αττικής)

Γράφεις ιστορία με καθημερινές προσφορές* & ενισχυμένες αποδόσεις (21+) *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις