Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα.

CARABAO CUP-3ος ΓΥΡΟΣ

Νιούπορτ Κάουντι-Γουότφορντ 3-1:
(18΄Άμπραχαμς, 28΄Λαμπαντ, 65΄Αμονγκ, 54΄Πενιαράντα)

Η Γουότφοντ παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε εύκολα από την Νιούπορτ ομάδα της League 2(τέταρτη κατηγορία Αγγλίας).

Γουέστ Μπρομ-Μπρέντφορντ 2-2(4-5 πέναλτι):
(56΄, 66΄Κανού, 58΄Μαρκόντες, 73΄Φορς)

Γουέστ Μπρόμ και Μπρέντφορντ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 στην κανονική διάρκεια με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης αφού νίκησαν με 5-4 στην διαδικασία των πέναλτι.
Μάλιστα αξίζει να σημειωθεί πως τα 3 από τα 4 γκολ στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού προήλθαν από την άσπρη βούλα.

Γουέστ Χαμ-Χαλ 5-1:
(18' Σνόντγκρας, 45΄, 90+ Αλέρ, 56΄, 90+ Γιαρμολένκο, 70΄Γουίλκς)
Άνετη επικράτηση για Γουέστ Χάμ.
Τα "σφυριά" παρά το ανεμικό τους ξεκίνημα στο πρωτάθλημα κατάφεραν να... ξεσπάσουν επάνω στην αδύναμη Χάλ με αποτέλεσμα να νικήσουν με το ευρύ 5-1.
Μάλιστα στην αναμέτρηση υπήρξε και ένα ασυνήθιστο περιστατικό αφού ο προπονητής της Γουέστ Χάμ Ντέιβιντ Μόγες καθώς και οι ποδοσφαιριστές Κούλεν και Ίσα Ντίοπ βρέθηκαν θετικοί στον κοροναϊό με αποτέλεσμα να μην δίνουν καν το παρών στο παιχνίδι.

Λούτον-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-3:
(44΄Μάτα, 88' Ράσφορντ, 90+ Γκρίνγουντ)
Η "πληγωμένη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με όλους τους βασικούς της ποδοσφαιριστές εκτός του Μπρούνο Φερνάντεζ στην σύνθεση της, αν και δυσκολεύτηκε εν τέλει πήρε την πρόκριση σε βάρος της Λιούτον Τάουν.
Με τον Χουάν Μάτα να σκοράρει με πέναλτι στο 44ο λεπτό, η ομάδα του Σόλσκιερ πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα υπέρ της.
Στη δεύτερο ημίχρονο οι "κόκκινοι διάβολοι" προσπάθησαν να σκοράρουν και άλλα γκολ με σκοπό να καθαρίσουν την αναμέτρηση όσο το δυνατόν γρηγορότερα, τα βρήκαν σκούρα.
Το 1-0 παρέμεινε εως το 88ο λεπτό, όταν ο Ράσφοντ που είχε περάσει νωρίτερα στον αγώνα σαν αλλαγή έκανε το 2-0 για να σφραγίσει τη νίκη της ομάδας του.
Το τελικό 3-0 ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα χάρη στο τέρμα του Γκρίνγουντ.
Για την ιστορία η σύνθεση της Γιουνάιτεν ήταν: Xέντερσον, Μπισάκα-Μαγκουάϊρ-Μπέιγι-Ουίλιαμς, Μάτιτς-Φρέντ-Λίνγκαρντ-Φαν Ντε Μπέκ(73 Φερνάντες)-Μάτα(78 Γκρίνγουντ), Ιγκάλο(79 Ράσφοντ)

Γράφεις ιστορία με καθημερινές προσφορές* & ενισχυμένες αποδόσεις (21+) *Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις