Λάμπαρντ: Ο Κέπα πρέπει να δουλέψει (VIDEO)

Τα λάθη είναι στη φύση του ποδοσφαίρου, όπως υπογράμμισε ο προπονητής της Τσέλσι

Ο Φρανκ Λάμπαρντ συνεχίζει να στηρίζει τον Κέπα, αλλά, όπως υπογράμμισε, ο Ισπανός τερματοφύλακας πρέπει να δουλέψει.

Στην ήττα της Τσέλσι από τη Λίβερπουλ, ο Κέπα, μετά το πρώτο γκολ που δέχθηκε με κεφαλιά στο 50ο λεπτό από τον Μανέ, έκανε τραγικό λάθος απομακρύνοντας πάνω στον Σενεγαλέζο ακραίο επιθετικό στο 54' για να διαμορφωθεί το τελικό 2-0 για τους πρωταθλητές Αγγλίας που είχαν και αριθμητική υπεροχή από το πρώτο μέρος. Επίσης, στο πρώτο ημίχρονο ο Ισπανός τερματοφύλακας είχε κάνει μια άστοχη έξοδο σε φάση με τον Σαλάχ, δίχως να του στοιχίσει εκείνη τη στιγμή.

Για την κακή εμφάνιση του Κέπα, ο προπονητής της Τσέλσι, Φρανκ Λάμπαρντ τόνισε: "Ως προπονητής είναι δουλειά μου να συνεχίσω να τον στηρίζω και να προσπαθήσω για ν' αποκτήσει ξανά αυτοπεποίθηση.

Ο Κέπα έκανε μεγάλο λάθος και το γνωρίζει και πρέπει να δουλέψει πολύ, όμως, τα λάθη είναι και στη φύση του ποδοσφαίρου".