Τη νίκη με 2-0 πέτυχε η Μπέτις επί της Βαγιαδολίδ

LA LIGA-2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ-ΡΕΑΛ ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: 2-0

Γήπεδο: Μπενίτο Βιγιαμαρίν

Με 2Χ2 ξεκίνησε στη σεζόν η Μπέτις που νίκησε με 2-0 τη Βαγιαδολίδ.

Στο 8ο μόλις λεπτό η Μπέτις κέρδισε πέναλτι για χέρι του Πλάνο και ο Φεκίρ έγραψε 1-0 από την άσπρη βούλα. Και μάλιστα στο 18ο λεπτό μετά από κόντρα σε σουτ του Κανάλες, ο Καρβάλιο με νέο σουτ έξω από την περιοχή, έγραψε το 2-0.

Στο 45+3’ ο Μπράβο έσωσε εντυπωσιακά μετά από φοβερό σουτ του Χοακίν και στο 47’ ακυρώθηκε γκολ του Βάισμαν

Στο 55’ και στο 56’ τα σουτ των Έμερσον και Κίκε Πέρεθ πέρασαν λίγο έξω και στο 57’ ο Ρομπέρτο νίκησε τον Χοακίν σε τετ α τετ. Στο 65’ ο Μπράβο έσωσε μετά από σουτ του Ορεγιάνα και στο επόμενο λεπτό ο Ιγκλέσιας έκανε το διαγώνιο πλασέ αλλά αστόχησε για λίγο. Στο 72’ ο Μπράβο έσωσε ξανά την Μπέτις μετά από σουτ του Κίκε Πέρεθ και στο 73’ ήταν η σειρά του Ρομπέρτο να πει όχι σε κεφαλιά του Καρβάλιο ενώ στο 85’ ο κίπερ της Βαγιαδολίδ σταμάτησε και τον Σανάμπρια.

Στο 86’ ο Σανάμπρια μόνος από το ύψος του πέναλτι, αστόχησε όπως και ο Τέγιο στο 88’.

ΜΠΕΤΙΣ: Μπράβο, Μπάρτρα, Μαντί, Μορένο, Έμερσον, Χοακίν (69’ Σανάμπρια), Κανάλες, Καρβάλιο (90+2’ Ακουοκού), Ροντρίγκες, Φεκίρ (59’ Τέγιο), Ιγκλέσιας (69’ Χουάνμι)

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Ρομπέρτο, Μογιάνο, Μπρούνο, Νάτσο Μαρτίνεθ, Ορεγιάνα, Μίτσελ (46’ Κίκε Πέρεθ), Χοακίν Φερνάντεθ (61’ Χάωι Σάντσεθ), Φέντε, Πλάνο (46’ Ερβίας), Γκουαρντιόλα, Ρούμπιο (Βάισμαν)