Από την κόλαση στον παράδεισο η Αϊντχόφεν (VIDEO)

Το 2Χ2 έκανε η Αϊντχόφεν που στο 83’ είδε την Έμεν να ισοφαρίζει σε 1-1 μετά από μυθική γκάφα του τερματοφύλακά της κι όμως στο τέλος κέρδισε με 2-1

EREDIVISIE-2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αϊντχόφεν-Έμεν: 2-1

(Μαντουεκέ 21’, Ρομέρο 90+4’-Εμβογκό 83’ αυτ.)

Ο Ρομέρο με γκολ στο 90+4’ λύτρωση την Αϊντχόφεν αλλά και τον Ιβόν Εμβογκό. Ο κίπερ της Αϊντχόφεν έκανε μυθική γκάφα στο 83ο λεπτό από την οποία ήρθε το 1-1 για την ¨Εμεν αλλά ο Ρομέρο σκόραρε στις καθυστερήσεις και χάρισε τη νίκη στην PSVμε 2-1.

Στο 21ο λεπτό ο Μαντουεκέ εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία στην άμυνα της Έμεν και πλάσαρε από κοντά για το 1-0 αλλά στο  83’ ο Μαξ γύρισε την μπάλα στον Εμβογκό που έχασε το κοντρόλ και πέτυχε αυτογκόλ για το 1-1.

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά και στο 90+4’ ο Μαξ σέντραρε από αριστερά και ο Ρομέρο με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-1.