Μετά το κακό πρώτο μέρος οι παρεμβάσεις του Μαρτίνς άλλαξαν την εικόνα της ομάδας

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 2η αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: 3-0

ΓΗΠΕΔΟ: Γεώργιος Καραϊσκάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αρ.Κουτσιαύτης

Με δύο γκολ μέσα σε περίπου τέσσερα λεπτά ο Ολυμπιακός πήρε το ματς με τον Αστέρα επικρατώντας τελικά με 3-0 και μπήκε με νίκη στο Πρωτάθλημα. Κακή στο πρώτο μέρος η ομάδα του Μαρτίνες που ανέβηκε πολύ με τις αλλαγές και πήρε τελικά εύκολα το ματς.

Η πρώτη αξιόλογη φάση σημειώθηκε στο 22' όταν ο Ελ Αραμπί έκοψε για τον Ρατζέλοβιτς ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει σε τετ α τετ τον Παπαδόπουλο. Ο Αστέρας απάντησε στις ευκαιρίες στο 36' όταν ο Τζολάκης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια την κεφαλιά του Αλί Μπαμπά. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ελ Αραμπί σκόραρε αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο τέμπο. Στο 60' όμως ήρθε το γκολ. Ο Φορτούνης πήρε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ελευθερώθηκε και με ωραίο σουτ έκανε το 1-0. Μόλις τέσσερα λεπτά μετά ο Μασούρας επίσης με δυνατό σουτ πέτυχε το δεύτερο γκολ των ερυθρόλευκων.

Ο Μπαράλες στο 73' βρέθηκε σε ιδανική θέση μετά από λάθος του Μπα όμως σούταρε άουτ. Δύο λεπτά μετά ο Κρέσπι άντεξε την πίεση του Χολέμπας και εκτέλεσε από πλάγια θέση με τον Τζολάκη να διώχνει. Στο 82' ο Τασουλής έπιασε την κεφαλιά όμως δεν βρήκε στόχο. Ο Ολυμπιακός απείλησε στο 87' με τον Χασάν ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει από κοντά τον Παπαδόπουλο. Στο επόμενο λεπτό όμως ο Αιγύπτιος έκοψε για τον Μασούρα που εξ επαφής έκανε το 3-0. Στις καθυστερήσεις ο Φορτούνης δεν κατάφερε να σκοράρει σε τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τζολάκης, Ραφίνια, Χολέμπας, Μπα, Σεμέδο, Εμβιλά (46'Φορτούνης), Καμαρά, Μπουχαλάκης (86'Καφού), Βαλμπουενά (74'Μπρούνο), Ρατζέλοβιτς (46'Μασούρας), Ελ Αραμπί (67'Χασάν).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ.: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Τιλίκα (68'Κρέσπι), Μπαράλες, Μουνάφο (83'Ιγλέσιας), Σουάρες (46'Καστάνο), Ριέρα (68'Μπόρχα Φερνάντεθ), Κώτσιρας, Αλί Μπαμπά (56'Σίτο).

Okonski21R - 19/9/2020 08:44

Έχει βαθος στον πάγκο ο γάβρος. Εμείς δεν έχουμε ούτε κανονική ενδεκάδα αφού λείπει ακόμα ένα βασικό στόπερ κ ένα βασικό δ.εξι μπακ.

Cocco Bill - 18/9/2020 23:24

Είναι το πρώτο φαβορί, κατορθώνει και κερδίζει σβηστά. Αντίθετα ο Παοκ δύσκολα θα το διαχειριστεί, ειδικά αν μπει στους ομίλους του τσουλου. Εμείς θα πάρουμε αύριο μια ιδέα αν θα μπορέσουμε να τον κοντράρουμε.

imodium - 18/9/2020 22:41

να δω ποτε και εμεις θα γινουμε ''λιγα πραματα και χαλαρο 3-0 '' φετος δεν το βλεπω παντως

Mike 94 - 18/9/2020 22:46

Περίμενε ρε αδερφέ ακόμα δεν ξεκινήσαμε. Θα πάρει λίγο χρόνο να δέσει η ομάδα αλλά θα φτάσουμε. Εδώ πέρυσι είχαμε τέτοια παιχνίδια ημαρτων

Butcher - 19/9/2020 06:14

Φίλε μου αν είναι να περιμένουμε μέχρι να δέσει και μείνουμε με το καλημέρα σας -6 βαθμούς άστα......

imodium - 18/9/2020 22:59