Η Σεντ Ετιέν νίκησε 2-0 στην έδρα της Μαρσέιγ για το πρωτάθλημα Γαλλίας.

Μαρσέιγ-Σεντ Ετιέν 0-2
(6΄Αμουμά, 75΄ Μπουανγκά)

Κορυφή για την Σεντ Ετιέν!
Η ομάδα του Κλόντ Πιέλ φάνηκε πιο έτοιμη στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να νικήσει την Μαρσέιγ.
Οι μαρσεγιέζοι που την περασμένη αγωνιστική νίκησαν την Παρί Σεν Ζερμέν δεν βρέθηκαν σε καλή βραδιά και με ένα γκολ που δέχθηκαν σε κάθε ημίχρονο, γνώρισαν την πρώτη τους ηττα στο πρωτάθλημα.
Από το έκτο λεπτό η Σεντ Ετιέν μπήκε σε θέση οδηγού μιας και ο Αμουμά νίκησε τον Μανταντά για να γράψει το 1-0.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι στην αναμέτρηση και κατάφεραν να κρατήσουν την Μαρσέιγ στο μηδέν.
Μάλιστα στο 75 κλείδωσαν τη νίκη αφού σκόραραν και δευτερο τέρμα, αυτη την φορά με τον Μπουανγκά.
Κάπως έτσι οι "στεφανουά" έκαναν το 3/3 στις νίκες, παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας και μάλιστα χωρίς να έχουν δεχθεί γκολ.
Από την πλευρά της η Μαρσείγ βρίσκεται στην 8η θέση με δυο νίκες και μια ηττα.