Αποχαιρέτησε με ισοπαλία η Μπρέσια (VIDEO)

Στο 1-1 κόλλησαν Μπρέσια και Σαμπντόρια

SERIE A’-38η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΠΡΕΣΙΑ-ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: 1-1

Γήπεδο: Μάριο Ριγκαμόντι

Mε ισοπαλία αποχαιρέτησε τη Serie A’, η Μπρέσια, που κόλλησε στο 1-1 με τη Σαμπντόρια, σε ένα κατά τα άλλα, αδιάφορο ματς.

Στο 26ο λεπτό η Σαμπντόρια κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Γκασταλντέλο αλλά ο Κουαλιαρέλα αστόχησε από τα 11 μέτρα και στο 35’ ο Ζμραλ έκανε το σουτ με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι της Σαμπντόρια και τον Τορεγκρόσα να αστοχεί στην επαναφορά.

Στο 37’ το σουτ του Σπάλεκ πέρασε λίγο έξω, αλλά στο 41’ ο Λερίς γύρισε πανέμορφα από το ημικύκλιο της περιοχής και με άπιαστο σουτ έκανε το 0-1.

Η Μπρέσια πίεσε από την αρχή στην επανάληψη και στο 48ο λεπτό, ο Αγέ κέρδισε πέναλτι από τον Φαλκόνε και ο Τορεγκρόσα έκανε το 1-1 από την άσπρη βούλα.

Στο 56ο λεπτό ο Αντρενάτσι έσωσε μετά από σουτ του Κόλεϊ και στο 77’΄η κεφαλιά του Ζμραλ πέρασε λίγο έξω.

Στο 90+1’ αποβλήθηκε ο Άσκιλντσεν.

ΜΠΡΕΣΙΑ: Αντρενάτσι, Ζαμπέλι, Ματέιου, Γκασταλντέλο (59’ Ζεμπρίνι), Σπάλεκ (59’ Ντόι), Τονάλι (19’ Κόλεϊ), Ντεσένα, Μανγκραβίτι, Ζμραλ, Τορεγκροσα, Αγέ (68’ Ντοναρούμα, 78’ Βιβιάνι)

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ: Φαλκόνε, Οτζέλο, Βιέιρα (72’ Θόρσμπι), Ντεπάολι, Μαρόνι (68’ Γιάνκτο), Τονέλι, Λερίς (69’ Λινέτι), Γιοσίντα, Μπερτολάτσι (73’ Άσκιλντσεν), Κουαλιαρέλα, Γκαμπιαντίνι