Όρθια η Σεντ Τζόνστον, με το δεξί, Χιμπέρνιαν και Σεντ Μίρεν

Η Σεντ Τζόνστον απέσπασε ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Νταντί Γ., ενώ Χιμπέρνιαν και Σεντ Μίρεν κέρδισαν τις Κιλμάρνοκ και Λίβινγκστον αντίστοιχα

ΣΚΩΤΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡ-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νταντί Γ.-Σεντ Τζόνστον: 1-1

(Κλαρκ 6’-Kρεγκ 55’)

Ισοπαλία 1-1 απέσπασε η Σεντ Τζόνστον στην έδρα της Νταντί Γ., παρότι αγωνίστηκε με δέκα παίκτες για ένα ολόκληρο ημίχρονο,

Η Νταντί άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Κλαρκ και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, αποβλήθηκε ο Ο’Χάλαραν της Σεντ Τζόνστον. Κι όμως στο 55ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Κρεγκ.

Χιμπέρνιαν-Κιλμάρνοκ: 2-1

(Μπόιλ 5’ πεν., 34’-Μπερκ 44’)

Ξεκίνημα με το δεξί για τη Χιμπέρνιαν που επικράτησε της Κιλμάρνοκ με 2-1.

Η Χιμπέρνιαν άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Μπόιλ στο 5ομόλις λεπτό και ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0 στο 34’. Η Κιλμάρνοκ μείωσε στο 44ο λεπτό με τον Μπερκ αλλά δεν κατάφερε να πετύχει άλλο τέρμα.

Σεντ Μίρεν-Λίβινγκστον: 1-0

(Τάιτ 30’)

Τη νίκη με 1-0 πέτυχε η Σεντ Μίρεν κόντρα στη Λίβινγκστον με τον Τάιτ να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ στο 30ο λεπτό.