Πήρε βαθμό θρίλερ στο Ούντινε, η Τζένοα (VIDEO)

Όρθια στην έδρα της Ουντινέζε έμεινε η Τζένοα που πήρε ισοπαλία 2-2 κι ενώ έχανε με 2-0 ως το 81ο λεπτό

SERIE A’-30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ-ΤΖΕΝΟΑ: 2-2

Γήπεδο: Dacia Arena

Χρυσό βαθμό με περιπετειώδη τρόπο πήρε η Τζένοα που έμεινε όρθια στην έδρα της Ουντινέζε (2-2).

Στο 2ο μόλις λεπτό ο Φαλκέ έκανε το σουτ με τον Μούσο να διώχνει εντυπωσιακά, ενώ στο 29’ ο Λαζάνια βρέθηκε μόνος με τον Περίν αλλά ο Ιταλός κίπερ τον νίκησε. Και τελικά στο 44ο λεπτό, ο Ντε Πολ σέντραρε από δεξιά και ο Φοφανά έκανε το 1-0 με κεφαλιά.

Στο 48ο λεπτό το σουτ του Σανάμπρια πέρασε μόλις έξω και στο 56’ η κεφαλιά του Λάρσεν σταμάτησε στο πλαϊνό δίχτυ.

Και στο 73ο λεπτό, ο Φοφανά έβγαλε σον Λαζάνια που με φοβερό σουτ και τη βοήθεια και του δοκαριού έκανε το 2-0 και στο 76’ ο Περίν είπε όχι εντυπωσιακά στον Λαζάνια.

Η Τζένοα αντέδρασε και στο 81ο λεπτό ο Πάντεβ με όμορφο τελείωμα έκανε το 2-1 και στο 90+1’ ο Γκολντανίτζα έσωσε στη γραμμή μετά από σουτ του Τεόντορτσικ.

Και τελικά στο 90+6’ η Τζένοα κέρδισε πέναλτι, ο Μούσο είπε όχι αρχικά στην εκτέλεση του Πιναμόντι που με δεύτερη προσπάθεια έκανε το 2-2.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μούσο, Εκόνγκ, Νάουτινκ, Λάρσεν (58’ Τερ Άβεστ, Γιάγιαλο, Σαμίρ, Φοφανά (82’ Γουάλας), Ντε Πολ, Σέμα (68’ Ζεέχελααρ), Νεστορόβσκι (58’ Οκάκα), Λαζάνια (82’ Τεόντορτσικ)

ΤΖΕΝΟΑ: Περίν, Ρομέρο (46’ Σουμαορό), Γκολντανίτζα, Μαζιέλο, Μπιράσκι, Μπεχράμι (46’ Πιναμόντι), Στουράρο, Λεραγκέρ, Κασάτα (83’ Ντέστρο), Σανάμπρια (78’ Φαβίλι), Φαλκέ (59’ Πάντεβ)