«Κηδεία» για την Πόρτο με το καλημέρα στην επανέναρξη (VIDEO)

Η Πόρτο γνώρισε οδυνηρή ήττα με 2-1 στην έδρα της Φαμαλισάο και πλέον η Μπενφίκα έχει την ευκαιρία να περάσει μόνη πρώτη

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Φαμαλισάο-Πόρτο: 2-1

(Φάμπιο Μάρτινς 48’, Πότε 78’-Κορόνα 74’)

Κηδεία με το καλημέρα στην επιστροφή για την Πόρτο. Οι «Δράκοι» γνώρισαν οδυνηρή ήττα με 2-1 στην έδρα της Φαμαλισάο και πλέον η Μπενφίκα έχει την ευκαιρία να περάσει μόνη πρώτη αν κερδίσει την Τοντέλα.

Στο 11ο λεπτό ο Ντεφέντι νίκησε τον Μαρεγκά σε μοναδικό τετ α τετ, ενώ στο 21’ η Φαμαλισάο απείλησε με σουτ του Ντιόγκο Γκονσάλβες που έξυσε το δοκάρι του Μαρκεσίν. Στο 25ο λεπτό η κεφαλιά του Ντανίλο Περέιρα έφυγε λίγο έξω, ενώ στο 35’ ο Ντεφέντι έσωσε μετά από προσπάθεια του Τικίνιο Σοάρες.

Και στο 48ο λεπτό ο Μαρκεσίν έκανε τραγικό λάθος και ο Φάμπιο Μάρτινς πλάσαρε σε κενή εστία για το 1-0.

Στο 73ο λεπτό ο Ντίας έκανε το γύρισμα από αριστερά αλά ο Εμπεμπά δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα σε κενό τέρμα αλλά στο 74’ ο Κορόνα με πλασέ από δεξιά έκανε το 1-1.

Στο 76’ η Φαμαλισάο απείλησε με την κεφαλιά του Μαρτίνεθ που έφυγε λίγο έξω ενώ στο 78’ ο Πότε με πανέμορφο σουτ έκανε το 2-1.