Δείτε τα αποτελέσματα των ζευγαριών που αφορούν την ΑΕΚ

EUROPA LEAGUE-1ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ

Μάλμε-Μπαλιμένα: 7-0

(Ρόζενμπεργκ 31’, 33’, 48’, Ρακίπ 44’, 75’, Μόλινς 54’)

Η Μάλμε διέσυρε με 7-0 την Μπαλιμένα και πέρασε ουσιαστικά από σήμερα στην επόμενη φάση. Η Μάλμε είναι μία από τις ομάδες που η ΑΕΚ θα ήθελε να μείνουν έξω, ωστόσο η Μπαλιμένα δεν μπόρεσε να προβάλει σοβαρή αντίσταση.

Η Μάλμε άνοιξε το σκορ στο 31’ με τον Ρόζενμπεργκ και δύο λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα γκολ των Νορβηγών. Στο 44’ ο Ρακίπ διαμόρφωσε το 3-0, ενώ ο Μπρόνσον έκανε το 4-0 στο 46’ και δύο λεπτά μετά ο Ρόζενμπεργκ με το 3ο του γκολ στο παιχνίδι, έγραψε το 5-0. Στο 54’ ο Μόλινς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0 και ο Ρακίπ στο 75’ διαμόρφωσε το 7-0.

Στεάουα-Μιλσάμι: 2-0

(Τανάσε 12’, 56’)

Καθαρή νίκη με 2-0 πέτυχε η Στεοάου κόντρα στη Μιλσάμι και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης. Η ΑΕΚ ενδιαφέρεται για το συγκριμένο ζευγάρι καθώς η Στεάουα είναι από τις ομάδες που η Ένωση ελπίζει να αποκλειστούν.

Ο Τανάσε πέτυχε και τα δύο γκολ στο 12’ και στο 56’ ενώ στο 72’ αποβλήθηκε ο Φίλιπ.

Γιουρόπα-Λέγκια: 0-0

Γκέλα από το πουθενά για τη Λέγκια, που έμεινε στο 0-0 στην έδρα της αδύναμης Γιουρόπα από το Γιβραλτάρ.

21_pan - 12/7/2019 11:45

μη γελιομαστε κ η μαλμε κ η στεαουα εχουν πολυκαλες ομαδες κ μη πω οτι ειναι ειναι ενα σκλαοπατι πιο πανω απο μας !

Tourloumpoukis78 - 12/7/2019 12:07

Ακριβώς αυτό. Πρέπει να βλέπουμε πιο ρεαλιστικά την ποιότητα μας, κυρίως σαν πρωτάθλημα. Αγωνιστικά, στο χέρι μας είναι να αποδείξουμε ότι με τέτοιου επιπέδου ομάδες έχουμε το "edge"...