Με την πλάτη στον τοίχο η Αργεντινή (VIDEO)

Ούτε τώρα η Αργεντινή κατάφερε να νικήσει στο Κόπα Αμέρικα, 1-1 με Παραγουάη, και οι πιθανότητες πρόωρου αποκλεισμού αυξήθηκαν

ΚΟΠΑ ΑΜΕΡΙΚΑ- Β' ΟΜΙΛΟΣ

Αργεντινή-Παραγουάη 1-1

Στο Μπέλο Οριζόντε, Αργεντινή και Παραγουάη έμειναν στο 1-1, με τους Αργεντινούς να πραγματοποιούν κακή εμφάνιση και στο δεύτερο παιχνίδι τους στο Κόπα Αμέρικα και να κινδυνεύουν πλέον με πρόωρο αποκλεισμό, αφού έχουν ένα βαθμό μετά από δυο παιχνίδια.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Αργεντίνοι ήταν και πάλι κακοί και άνευροι χωρίς φάσεις, με τον Μέσι κλεισμένο και μπορεί να είχαν την μπάλα περισσότερα λεπτά στην κατοχή τους, αλλά δεν έκαναν απολύτως τίποτα. Αυτό εκμεταλλεύτηκαν οι τυπικά φιλοξενούμενοι και στο 37' με τον Σάντσες άνοιξαν το σκορ, πηγαίνοντας με το 0-1 στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη οι παίκτες του Σκαλόνι με την είσοδο και του Αγουέρο πίεσαν και κατάφεραν στο 57' με τον Μέσι με πέναλτι να ισοφαρίσουν, ένα πέναλτι που δόθηκε με την βοήθεια του VAR. Οι Παραγουανοί ωστόσο ήταν αυτοί που θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, αλλά στο 63' ο Αρμάνι απέκρουσε το πέναλτι του Ντερλίς με το 1-1 να μένει ως το τέλος.

Το τελικό 1-1 αφήνει ευχαριστημένους τους Παραγουανούς που, με δυο βαθμούς στο σακούλι τους, θέλουν τη νίκη επί της Κολομβίας για να προκριθούν. Όσο για τους Αργεντινούς, θα πρέπει αρχικά να κερδίσουν το Κατάρ και μετά, είτε να μην κερδίσει η Παραγουάη την αδιάφορη Κολομβία, είτε να περάσουν ως μια από τις καλύτερες τρίτες