6 ΣΧΟΛΙΑ

Ξέχασε να... βγει στο β' ημίχρονο ο ΠΑΟ και ξεφτιλίστηκε από τον ΟΦΗ

Δεν μάρκαραν οι παίκτες του Δώνη και από εκεί που κέρδιζαν, έξοδος του Μεσολογγίου από τον Διούδη στο 1-1 και οι πράσινοι έχασαν με 1-3 από τον ΟΦΗ που έκανε άλμα παραμονής και κρατά τη τύχη στα χέρια του

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 28η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΟΦΗ 1-3

ΓΗΠΕΔΟ: ΟΑΚΑ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αριστομένης Κουτσιαύτης

Παρέλαση έκανε στο β' ημίχρονο στο ΟΑΚΑ ο ΟΦΗ και βάζοντας τρία γκολ στον ΠΑΟ , έκανε βήμα παραμονής!

Ούτε τα μαρκαρίσματα σωατά δεν έκαναν οι παίκτες του Δώνη στο β΄ μέρος δέχθηκαν τρία γκολ, το ένα από τον Γιακουμάκη!

Οι δύο ομάδες είχαν διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο και ο ΟΦΗ μάλιστα καιγόταν για τη νίκη. Ο ΠΑΟ με τις πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα του δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό και να φτιάξει φάσεις!

Ο ΟΦΗ από την άλλη, προσπαθούσε να ψάξει την φάση που θα έβρισκε ένα γκολ.

Πολλά στημένα γύρω από την περιοχή αλλά καμία ουσιαστική φάση.

Σε ένα από αυτά, στο 40', ο ΠΑΟ κέρδισε πέναλτι. Ο Ποτουρίδης τράβηξε τον Μακέντα και ο Κουτσιαύτης έδειξε πέναλτι. Ο Μακέντα το έκανε γκολ και άνοιξε το σκορ.

Ο ΠΑΟ δεν μπήκε στο β' μέρος. Και ο ΟΦΗ μαθαίνοντας και τα αποτελέσματα στα άλλα ματς οι παίκτες του Βέρα μπήκαν με το... μαχαίρι στα δόντια. Και πέτυχαν γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης, στο 57'. Φάουλ του Μπράουν, τραγική έξοδος του Διούδη, η μπάλα βρίσκει στον Μακέντα και καταλήγει στα δίχτυα του ΠΑΟ.

Και πριν συνέλθουν οι παίκτες του Δώνη ήρθε και το δεύτερο γκολ των Κρητικών. Οι παίκτες του ΠΑΟ στο 71' ξέχασα να μαρκάρουν τον Φερέιρα, αυτός μπήκε στη περιοχή, πλάσαρε, ο Διούδης έδιωξε και ο Σάσι με κενή εστία πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-2!

Oι πράσινοι δεν υπήρχαν στην επανάληψη. Αδιάφορα τα τελευταία λεπτά με τον Γιακουμάκη να κάνει το 1-3 μετά από κλέψιμο  στον Οικονόμου και πλασέ και να φτάνει τα δύο γκολ με τη φανέλα του ΟΦΗ "κλειδώνοντας" την τεράστια νίκη της ομάδας του στο ΟΑΚΑ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Δώνης): Διούδης, Κολοβέτσιος, Παντελάκης, Οικονόμου, Αποστολάκης(61' Καμπετσής), Χατζηθεοδωρίδης, Δώνης, Στάικος, Μουνιέ, Άλτμαν(28' Κάτσε), Μακέντα

ΟΦΗ (Βέρα): Σωτηρίου, Νατσος, Κουτσιανικούλης, Σασί(78' Γιακουμάκης), Γιαννούλης, Βαζ(88' Κυριακίδης), Κοροβέσης, Μπράουν, Νέιρα, Φερέιρα, Ποτουρίδης

AEK Frankfurti - 14/4/2019 21:21

Ετσι όπως κανόνιζε ο γνήσιος γαύρος τα αποτελέσματα στα ματς μεταξη παραρτημάτων , ετσι σημερα με τα παραρτήματα του ρώσου . Λίγη ντροπη ρε βάζελοι

Miros - 14/4/2019 21:38

ΛΑΘΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΔΕΡΦΕ Ο ΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΟΜΑΔΑ Κ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ Κ ΟΣΦΠ Κ ΠΑΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

AEK Frankfurti - 14/4/2019 22:44