3 ΣΧΟΛΙΑ

Εποχές Μπάρλου ξαναζεί η ΑΕΚ στην ποδηλασία! (VIDEO)

Ιστορικό μετάλλιο για την ΑΕΚ στο Πανελλήνιο ποδηλασίας - Μετά από 38 χρόνια η ΑΕΚ κατέκτησε μετάλλιο στο Πανελλήνιο-Ασημένιο για τον Καστραντά στο cyclo cross

Μεγάλη μέρα για την ομάδα ποδηλασίας της ΑΕΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Cyclo-Cross, που συνδιοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας σε συνεργασία με το Σωματείο Π.Δ.Σ. Οδυσσέας Πετρούπολης! Η Ένωση έγραψε ιστορία, καθώς κατέκτησε μετάλλιο με το νέο μεταγραφικό απόκτημά της, τον Χάρη Καστραντά και έτσι ανέβηκε στο βάθρο μετά από 38 χρονιά!

Ο Καστραντάς τερμάτισε δεύτερος και έτσι κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στη διοργάνωση. Αυτό είχε να συμβεί από την εποχή Μπάρλου όταν ο θείος-Λουκάς είχε φτιάξει πανίσχυρη ομάδα στην οποία ξεχώριζαν ονόματα όπως ο μεγάλος Βάσκος που τιμά ακόμη με μοναδικά επιτεύγματα την ΑΕΚ και ο Λουλούκος.

Να σημειωθεί πως η μοναδική διάκριση άνδρα για την Ένωση ήταν το 2016 με τον Μαυρικάκη Μιχάλη, να αναδεικνύεται Πρωταθλητής Ατομικής Χρονομέτρησης Ανδρών (Πρωτάθλημα που διοργάνωσε η ΕΠΟΣΚ). Το σημερινό όμως ήταν το πρώτο μεττάλιο από το 1981 σε αγώνες που διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας.

1foraAEKpantaAEK - 28/1/2019 02:31

μπραβο,συγχαρητηρια

leontas_021 - 28/1/2019 00:39

Μπραβο στην ΑΕΚ και στον ποδηλατη της Καστραντα για το αργυρο μεταλλιο στο πανελληνιο πρωταθλημα cyclo-cross, παραλιγο να ερθει η πρωτη κουπα της σεζον 1919 στην ποδηλασια της ΑΕΚ αλλα θα υπαρξουν κι αλλες ευκαιριες! Προφανως το Πρωταθλημα (Γενικη Βαθμολογια) ειναι ακομη μακρινος στοχος (η ΑΕΚ τα τελευταια ετη τερματιζει 7η) αλλα καποιο απο τα κυπελλα της σεζον (πρωταθλημα δημοσιας οδου, πρωταθλημα πιστας, πρωταθλημα ορεινης ποδηλασιας κλπ) θα ειναι μια πολυ καλη αρχη για μια νεα... Συνέχεια περιοδο ακμης του τμηματος!

o_kanenas_21 - 27/1/2019 22:08

Συγχαρητήρια στον Χάρη είναι μεγάλος αθλητής και θα αφήσει εποχή , να το θυμηθείτε. όποιος το έχει δεί να αγωνίζεται το καταλαβαίνει.