Τέλος. Ήττα για την ΑΕΚ Β' με 3-0 από την Καλλιθέα

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

87'

Αλλαγή για την Καλλιθέα. Έξω Λουκίνας μέσα ο Μουνιέ

86'

ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα 3-0. Κωστανάσιος έκανε το 3-0 μετά από λάθος του Τρούμπουλου σε μεταβίβαση της μπαλας

82'

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ο Στρέζος. Έβγαλε εντυπωσιακά το δυνατό σουτ του Κορομηλά που έπιασε λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή

80'

Μονοκόμματο σουτ του Λουκίνα εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα

78'

12 λεπτά για τη λήξη παραμένει το 2-0

73'

Η τελευταία - χρονικά - ευκαιρία της ΑΕΚ Β' στο ματς

71'

Αλλαγή για την Καλλιθέα. Κωστανάσιος αντί Ντεμέτριους

67'

Ούτε τώρα. Νέο "όχι" του Στρέζου σε πλασέ του Χριστόπουλου

66'

Νέα αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ Β'. Ο Λέλεκας αντί του Χριστοφιλόπουλου

65'

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Χριστοφιλόπουλος. Θα γίνει αλλαγή.

63'

Το δεύτερο γκολ της Καλλιθέας

63'

63'

Αλλαγή για την ΑΕΚ Β'. Γεωργέας αντί Χατζηκυριάκου

62'

ΔΟΚΑΡΙ και μεγάλη απόκρουση του Χατζηεμμανουήλ, πρώτα σε σουτ του Λουκίνα η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Χατζηεμμανουήλ, στην επαναφορά ο Ντιμέτριους έπιασε την κεφαλιά, εντυπωσιακά ο πορτιέρο της ΑΕΚ έστειλε την μπάλα σε κόρνερ

55'

Ο Ντεμέτριους πάτησε περιοχή, έκανε και το γύρισμα, σε κόρνερ ο Χατζηκυριάκος

51'

Απίστευτη νέα επέμβαση του Στρέζου σε πλασέ του Απ. Χριστόπουλου από το ύψος του πέναλτι

49'

Κίτρινη κάρτα στον Χατζηδίμπα

49'

Αδύναμη κεφαλιά του Γκολφίνου μετά από σέντρα του Σκόνδρα, μπλόκαρε ο πορτιέρο της Καλλιθέας

47'

ΓΚΟΛ για την Καλλιθέα 2-0. Σέντρα του Ρέντζα, ο Κυνηγόπουλος με κεφαλιά αμαρκάριστος το 2-0

46'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46'

Αλλαγή για την ΑΕΚ Β'. Στη θέση του Γερολέμου ο Γκολφίνος

Επέστρεψαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες

45'

Ημίχρονο στο Ελ Πάσο. Καλλιθέα - ΑΕΚ Β' 1-0

45'

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

40'

Πέντε για το ημίχρονο, παραμένει το 1-0

37'

Η Μεγαλύτερη ευκαιρία της ΑΕΚ Β' από τις τρεις που δημιούργησε μετά το γκολ της Καλλιθέας

27'

Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ Β'. Και πάλι ο Στρέζος απέκρουσε το σουτ του Γερολέμου

24'

Το γκολ με το οποίο προηγείται η Καλλιθέα

21'

Σουτ από τον Κυνηγόπουλο, ο Χατζηκυριάκος έβαλε το πόδι του και παραχώρησε το κόρνερ

19'

Αλλαγή για την ΑΕΚ Β'. Ο Τρούμπουλος αντί του Σταμούλη

17'

Θα γίνει και αλλαγή. Έχει πάθει μάλλον ζημιά ο νεαρός μπακ

16'

Χτύπησε ο Σταμούλης. Πάτησε άσχημα εκτός γηπέδου

14'

Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ Β'. Ο Απ. Χριστόπουλος σούταρε από πλάγια θέση, η μπάλα μόλις άουτ

13'

Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΚ Β'. Γυριστό σουτ του Χριστόπουλου, έδιωξε εντυπωσιακά ο Στρέζος

12'

Λάθος του Κάτσικα, ο Νίλι προσπάθησε να απειλήσει, αλλά ο Χριστοφιλόπουλος τον έκοψε σωτήρια

9'

Κίτρινη κάρτα στον Χατζηδίμπα για φάουλ στον Γερολέμου

9'

Προσπαθεί να συνέλθει και να μπει στο ματς η ΑΕΚ Β'

7'

Ευκαιρία για την Καλλιθέα. Εκτέλεση φάουλ του Κυνηγόπουλου, ο Λουκίνας πλάσαρε με το καλάμι άουτ

5'

Γκολ για την Καλλιθέα 1-0. Ο Λουκίνας στέλνει στην άλλη γωνία τον Χατζηεμμανουήλ

4'

Πέναλτι για την Καλλιθέα σε χέρι του Κάτσικα

2'

Το κόρνερ εκτελέστηκε, οι αμυντικοί της Καλλιθέας έδιωξαν

1'

Ευκαιρία για την ΑΕΚ Β'. Λάθος του Βασιλούδη, κλέβει ο Γερολέμου και σουτάρει, ο Στρέζος δύσκολα σε κόρνερ

1'

Σέντρα στο ματς, την σέντρα η ΑΕΚ Β'

15:14

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

15:05

Σε δέκα λεπτά η σέντρα

15:04

Στην αποστολή της Α' ομάδας που ταξίδεψε στην Ολλανδία μετέχουν οι Θεοχάρης, Παρράς, Ντάικο, Μουστακόπουλος, Κοσίδης, Μαχαίρας, οι οποίοι και δεν υπολογίζονται. Κάπως έτσι ήρθε η έκτακτη… επιστροφή του Χατζηεμμανουήλ από την προετοιμασία της πρώτης ομάδας, αλλά και η προαγωγή νεαρών ποδοσφαιριστών στις τελευταίες προπονήσεις της ομάδας

15:03

Πολλά τα αγωνιστικά προβλήματα που έχει να αντιμετωπίσει ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος

14:51

Σέντρα στις 15:15, τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ3

14:50

Θυμίζουμε και την ενδεκάδα της ΑΕΚ Β': Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Κάτσικας, Χριστοφιλόπουλος, Χατζηκυριάκος, Πάπα, Γερολέμου, Κορομηλάς, Χριστόπουλος Ευθ. Χριστοπουλος Απ., Σκόνδρας

14:50

Η ενδεκάδα της Καλλιθέας: Στρέζος, Βασιλούδης, Ρέντζας, Χατζηδίμπας, Ευαγγέλου, Μπουλούλης, Σαντάνα, Μασιέλ, Κυνηγόπουλος, Νίλι, Λουκίνας

14:48

Απέναντι στη Καλλιθέα θέλει να είναι ανταγωνιστική, και να παίξει το παιχνίδι της

14:47

H AEK B' πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα και ξεπέρασε το εμπόδιο του Ρουφ με 3-1, μολονότι παρατάχθηκε με διαφορετική 11άδα σε σχέση με τα προηγούμενα ματς. Επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό της και δεν άφησε τον αντίπαλο να πάρει ανάσα. Απείλησε στο 17' με τον Σκόνδρα και άνοιξε το σκορ στο 27' με πλασέ του Αποστόλη Χριστόπουλου από ασίστ του Κορομηλά. Είχε τρεις καλές ευκαιρίες μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους με Κάτσικα (31') και Γερολέμου (39', 41'). Στις αρχές της επανάληψης... κλείδωσε τη νίκη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (χέρι αμυντικού) του Ευθύμη Χριστόπουλου. Και έξι λεπτά μετά έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της με τον Γερολέμου, πάλι από ασίστ του Κορομηλά. Στο 89' παραβιάστηκε η εστία της με πέναλτι, στο οποίο υπέπεσε ο Σταμούλης.

14:41

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της ΑΕΚ Β' κόντρα στην Καλλιθέα στην Ριζούπολη. Το aek365 είναι στο γήπεδο και σας μεταφέρει παραλειπόμενα και LIVE τον αγώνα, ο οποίος αρχίζει στις 15:15