Συνέχεια στο παιχνίδι

95

Διακοπή στο ματς, τραυματίας ο Χατζισαφι

91

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Από κοντά ο Γιούσης μετά από πάσα του Γκαρσία σουτάρει άουτ

90

Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εξω ο Φράνσον, μέσα ο Τζούντα Γκαρσία

89

Χαμηλό σουτ του Φράνσον, μπλοκάρει ο Λάουβερς. Καλή ανάπτυξη της ΑΕΚ από αριστερά προς τα δεξιά

86

Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Με πάσα στο πρώτο δοκάρι το φουλ, σουτ στην κίνηση του Γιούση, καλό, έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

75

Τέλος στο πρώτο 25λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου. Άλλο ένα μας έμεινε. Μικρό διάλειμμα

74

Καλό τάκλιν στη μπάλα του Χατζισαφί κόβει επίθεση των Ολλανδών

72

ΓΚΟΟΛ Η ΑΕΚ. Ο Κοσίδης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 2-1

71

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Πίεσε ψηλά ο Φράνσον έκλεψε την πρώτη πάσα του τερματοφύλακα και του γίνεται πέναλτι

70

Τεράστια ευκαιρία πάλι η ΑΕΚ. Πίεσε ψηλά ο Μουστακόπουλος, έκλεψε, πήγε αριστερά η μπάλα στον Γιούση, σωστά την έδωσε στο πέναλτι το πλασέ του Μουστακόπουλου έφυγε άουτ

67

Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Βαθιά μπαλιά του Χατζισαφί στον Μοχαμάντι, με τη μία γύρισε εξαιρετικά αυτός στο δεύτερο δοκάρι, απο κοντά ο Γιούσης δεν πρόλαβε να προωθήσει τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή

67

Σουτ του Μιτάι με το δεξί, εύκολα ο Λάουβερς μπλοκάρει

66

Κόρνερ από αριστερά για την ΑΕΚ

64

Σέντρα του Άμραμπατ, καλή κεφαλιά του Κοσίδη, έβγαλε στην αριστερή γωνιά του ο Λάουβερς. Υπήρχε όμως οφσαιντ

61

Φανταστική 40αρα μπαλιά του Άμραμπατ, βγάζει τον Γιούση μπροστα, κατεβάζει εξαιρετικά αυτός, όμως πατώντας περιοχή χάνει το κοντρόλ και τον βηματισμό του και χάνει και τη μπάλα

59

Απευθείας το φάουλ ο Γιούσης, κόντραρε η μπάλα στο τείχος και μπλόκαρε ο Λάουβερς

58

Παίρνει το φάουλ ο Μιτάι λίγο έξω απο την περιοχή και προς τα αριστερά

Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο τρίτο 25λεπτο, η ΑΕΚ ξεκίνησε με διάταξη 3-5-2. Με τον Στάνκοβιτς στα δοκάρια, τον Κορνέζο κεντρικό στόπερ, τον Ραντόνια δεξιά στην άμυνα τον Χατζισαφί αριστερά, τον Άμραμπατ δεξιά όλη την πλευρά, τον Μοχαμάντι αριστερά, τον Μουστακόπουλο αμυντικό χάφ, τους Φράνσον - Μιτάι εσωτερικούς και τους Γιούση - Κοσίδη στην επίθεση.

55

Παράλληλη πάσα του Φράνσον στον Γιούση, μπλόκαρε ο Λάουβερς. Και η Φόλενταμ έχει κάνει κάποιες αλλαγές

51

Η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο θα παίξει με την εξής 11άδα: Στάνκοβιτς, Ραντόνια, Μοχαμάντι, Κορνεζος, Χατζισαφι, Μιτάι, Μουστακόπουλος, Φράνσον, Αμραμπατ, Γιούσης, Κοσίδης

51

Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

50

Τέλος και στο δευτερο 25λεπτο. Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΑΕΚ - Φόλενταμ 1-1. Θα δούμε άλλη 11άδα στην επανάληψη

42

Νέα τεράστια φάση για την ΑΕΚ και διώχνουν οι Ολλανδοί πάνω στη γραμμή το σουτ του Αραούχο

41

Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Απευθείας και εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Τσούμπερ, πετάχτηκε στη δεξιά γωνιά του και έβγαλε σε κόρνερ ο Στάνκοβιτς

39

Η ΑΕΚ βάζει γκολ, όμως δίνεται φάουλ στην αρχή της φάσης! Εγινε φάουλ στον Γκατσίνοβιτς, λίγο έξω απο την περιοχή, όμως θα μπορούσε να αφήσει πλεονέκτημα ο διαιτητής. στη συνέχεια σκόραρε ο Μάνταλος. Τελικά φάουλ για την ΑΕΚ σε πολύ καλή θέση

36

Καλή ενέργεια του Πινέδα, είδε ότι δεν είχε καλά στηρίγματα, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με το δεξί η μπάλα έφυγε λίγο έξω απο το αριστερό "παράθυρο" της Φόλενταμ

34

Νέο σουτ του Αραούχο, έφυγε άουτ

34

Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Υπέροχη μπαλιά του Μάνταλου, τρομερό σουτ του Αραούχο με το αριστερό με τη μπάλα στον αέρα, έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Στάνκοβιτς

32

ΓΚΟΟΟΛ η ΑΕΚ. Αραούχο και 1-1. Ο Γκαρσία πίεσε ψηλά τον τερματοφύλακα της Φόλενταμ, του έβαλε δύσκολα, τσίμπησε τη μπάλα, εκείνη έφτασε στον Αραούχο ο οποίος σε κενή εστία απο κοντά έκανε το 1-1

31

Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Τσούμπερ από αριστερά, κεφαλιά του Μάνταλου στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα πήγε στο δεύτερο, προβολή, δύσκολη του Γκατσίνοβιτς την έστειλε άουτ

30

Μακρινό σουτ του Μούργκιν έφυγε άουτ

29

Κιτρινη στον Πινέδα για φάουλ

27

Μεγάλη ευκαιρία για τη Φόλενταμ. Αναπτύχθηκαν από αριστερά οι Ολλανδοί, έγινε το γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι σουτ του Μίενγκεμ έφυγε λίγο άουτ

26

Εναρξη στο δευτερο 25λεπτο

25

Τελος πρώτου 25λεπτου. Ενα μικρό τάιμ άουτ για τους παίκτες. Ακολουθεί το επόμενο 25λεπτο.

25

Καλή ενέργεια και σέντρα του Γιόνσον από αριστερά, σουτ με τη μία του Αραούχο με το αριστερό. Έφυγε άουτ

22

Κακή εκτέλεση από τον Μιούρεν. Αουτ

21

Εχασε ο Πινέδα, έκανε φάουλ μετά. Απο δεξιά αυτό το φάουλ για τη Φόλενταμ όπως κάνει επίθεση

20

Σουτ του Τσούμπερ από το όριο της περιοχής με το δεξί, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς για τη Φόλενταμ

19

Κεφαλιά του Τζαβέλλα άουτ

18

Ωραία πίεσε η ΑΕΚ ψηλά και οργανωμένα, έκλεψε, πήρε και το φάουλ ο Γκαρσία από δεξιά

17

Πέρασε κι αυτό το κόρνερ για την ΑΕΚ χωρίς ουσία

16

Ευκαιρία για την ΑΕΚ και κορνερ. Ωραία άλλαξαν μπάλα Αραούχο και Γκατσίνοβιτς, πλασέ του Αργεντινού έβγαλε σε κόρνερ ο Φιλίπ Στάνκοβιτς