Εξαιρετικό στοπ ο Κορνέζος, πρόλαβε και το κόρνερ

Κόρνερ από δεξιά για τη Γκενκ

79

Τους... χόρεψε από δεξιά ο Πινέδα, έκανε τη σέντρα, κόπηκε όμως

79

Πίεσε και έκλεψε ο Γιούσης. Πήρε ο Κοσίδης, έδωσε στον Γιούσης, αυτούς του έδωσε πάλι τη μπάλα, σουτ του Κοσίδη, κόντραρε. Κόρνερ από δεξιά για την ΑΕΚ

76

Εξαιρετικό τάκλιν του Λάτσι σε σουτ μέσα από την περιοχή. Μπλόκαρε μετά ο Χατζηεμμανουήλ

74

Εβγαλε εξαιρετικά ο Χατζηεμμανουήλ σε κόρνερ, το δυνατό και έξυπνο φάουλ του Χέινεν

73

Ο Λάτσι κάνει φάουλ, ένα βήμα έξω απο την περιοχή της ΑΕΚ. Φάουλ για την Γκενκ

71

Μεγαλη φάση για την ΑΕΚ. Υπέροχη ανάπτυξη με Κοσίδη, Μαχαίρα, Γιούση. Η μπάλα πήγε αριστερά στον Μαχαίρα, πήρε μέτρα, έφτασε στην περιοχή, έστειλε τη μπάλα στο πέναλτι με τον Κοσίδη να πιάνει...αέρα

68

Αλλαγές για την Γκενκ. Οι πρώτες της και μαζεμένες. Πέντε συνολικά

66

Μακρινό σουτ του Μοχαμάντι, μπλοκάρει ο Βάντεβορτ

64

Η ΑΕΚ μπορεί να έχει αλλάξει όλη την 11άδα της στο δεύτερο ημίχρονο, όμως η ομάδα στέκεται καλά. Κρατάει μπάλα, παίζει με συνοχή και δεν κινδυνεύει αμυντικά

57

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κοσίδης τώρα πέρασε την κάθετη στον Μπότο, έφυγε ο τελευταίος τετ α τετ, πάτησε περιοχή, με τον Αρτεάγκα πριν σουτάρει να τον σταματάει με τάκλιν

56

Ωραία διαγώνια πάσα του Μπότου στο χώρο, βγαίνει τετ α τετ ο Κοσίδης, ειναι όμως οφσαιντ

46

Η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει με την εξής 11άδα: Χατζηεμμανουήλ στο τέρμα, Μισελέν δεξί μπακ, αριστερό ο Μοχαμάντι, στόπερ οι Κορνέζος - Λάτσι. Αμυντικά χαφ οι Μουστακόπουλος - Πινέδα. 10άρι ο Μπότος, δεξί εξτρέμ ο Γιούσης, αριστερό ο Μαχαίρας και στην επίθεση ο Κοσίδης

46

Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

17.52

Οι παίκτες της ΑΕΚ που τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο πήγαν κοντά στην εξέδρα των οπαδών της ομάδας και τους χειροκρότησαν

45+2

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΓΚΕΝΚ - ΑΕΚ 0-2

45

Ηρέμησαν τα πνεύματα. Συνεχίζουμε. Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο

45

Νέα ένταση μεταξύ των παικτών των δυο ομάδων!

45

Μπλόκαρε ο Βάντεβορτ στο κόρνερ

44

Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ και κόρνερ από δεξιά. Κατέβασε ο Αραούχο έξω απο την περιοχή, έπαιξε με πλάτη, άνοιξε δεξιά στον Γκαρσία, σουτ κόντραρε σε αμυντικό και κόρνερ

44

Νέα επέμβαση του Αθανασιάδη. Υπάρχει ομως οφσαιντ. Σέντρα από δεξιά του Ίτο στο δεύτερο δοκάρι, μόνος του εκεί ο Ντέσερς έκανε την σκαστή κεφαλιά (ήταν οφσαιντ) με τον Αθανασιάδη να βγάζει

42

Κίτρινη στον Μήτογλου για φάουλ

39

Ο Μάνταλος κλέβει τη μπάλα λίγο κάτω από τη σέντρα και φεύγει μπροστά με χώρο και την ΑΕΚ σε υπεραριθμία, δίνεται φαουλ!

38

Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά

35

Η ΑΕΚ μπορεί να έχασε ψηλά τη μπάλα, πίεσε όμως σωστά έξω απο την περιοχή της Γκενκ και έκλεψε πάλι

33

ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΑΕΚ, Μήτογλου και 0-2. Στο δεύτερο δοκάρι το κόρνερ του Μάνταλου, πετάχτηκε ο Αραούχο, η μπάλα κατέβηκε στο χορτάρι, πήγε μπροστά στον Μήτογλου ο οποίος με κοντινό σουτ έκανε το 0-2

33

Με πάσα το κόρνερ, πήρε τη μπάλα ο Τσούμπερ, έφτασε στο ημικύκλιο, έκανε το σουτ, κόντραρε η μπάλα. Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ από αριστερά

32

Πήρε έξυπνα το κόρνερ ο Τσούμπερ απο αριστερά

31

Συνεχίζει να σφυρίζει με το παραμικρό φάουλ ο διαιτητής και να διακόπτει το ματς

23

Μεγάλη επέμβαση του Αθανασιάδη. Μετά από γέμισμα των Βέλγων ο φορ της Γκενκ, Ντέσερς έφυγε τετ α τετ έκανε το σουτ με τη μπάλα να σκάει μπροστά του και τον Αθανασιάδη να αποκρούει

Συνεχώς οδηγίες μπροστά από τον πάγκο του δίνει ο Ματίας Αλμέιδα

20

Σωστή πίεση ψηλά από την ΑΕΚ με τον Γκατσίνοβιτς να κλέβει. Η σέντρα του δεν ήταν πετυχημένη

16

Κίτρινη στον Γκατσίνοβιτς, επειδή έδιωξε τη μπάλα μακριά εκνευρισμένος, για ανύπαρκτο φάουλ που δόθηκε εις βάρος του

14

Το 0-1 της ΑΕΚ παραμένει λοιπόν για την ΑΕΚ με τον Αθανασιάδη να πιάνει εντυπωσιακά το πέναλτι στη γωνιά του. Ολοι οι συμπαίκτες του έτρεξαν πάνω του και τον αποθέωσαν!

14

Τέλος η φάση. Επιθετικό φάουλ

14

13

ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ Ο ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ. Ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ έπεσε εξαιρετικά στη δεξιά γωνιά του και έπιασε το πέναλτι του Ντέσερς, βγάζοντας τη μπάλα κόρνερ

13

Και κίτρινη στον Σιμάνσκι! Για κράτημα έδωσε το πέναλτι ο διαιτητής! Τραβηγμένο πέναλτι

12

ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΓΚΕΝΚ!

11

Φάουλ κάνει ο Σιμάνσκι στη γωνία της μεγάλης περιοχής της ΑΕΚ και προς τα δεξιά όπως κάνει επιθεση η Γκενκ

9

Ιδιαίτερα δυνατό, για φιλικό, είναι το παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτά

5

Διπλό φάουλ σε παίκτες της ΑΕΚ έκαναν οι Βέλγοι, δεν δόθηκε φάουλ και τελικά μπλόκαρε ο Αθανασιάδης. Ο Τζαβέλλας έχει χτυπήσει στο κεφάλι

5

Εκοψε ο Τζαβέλλας, κόρνερ από δεξιά για την Γκενκ

3

ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΑΕΚ. Από αριστερά κέρδισε φάουλ ο Τσούμπερ. Το εκτέλεσε ο Μάνταλος γεμίζοντας στο δεύτερο δοκάρι, παίρνει την κεφαλιά ο Μήτογλου, παρεμβαίνει ο Μουνιόζ και με αυτογκολ βάζει την ΑΕΚ μπροστά στο σκορ. 0-1 γρήγορα για την Ένωση

Με διάταξη 3-1-4-2 παίζει η ΑΕΚ. Τέρμα ο Αθανασιάδης, δεξί μπακ χαφ ο Ρότα, αριστερό ο Τσούμπερ. Τριάδα στα στόπερ οι Μήτογλου, Σιμάνσκι, Τζαβέλλας. Ο Γιόνσον είναι μπροστά τους ως "κόφτης". Κεντρικοί εσωτερικοί χαφ οι Μάνταλος - Γκατσίνοβιτς και μπροστά οι Αραούχο - Λιβάι Γκαρσία