Κόρνερ και πάλι σε κόρνερ ο Μεντί δύσκολα

Φοβερή ενέργεια και σουτ του Ντιά, λίγο έξω η μπάλα

Ο Πλάτα έκανε το γυριστό από το πέναλτι αλλά ο Μεντί μπλόκαρε

75'

Έξω Σις και Ι.Εντιαγέ. Μέσα οι Ντιένγκ και Ν.Μεντί

70'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-2. Ο Ιντρίσα Γκέιγ εκτέλεσε από δεξιά το φάουλ, ο Βαλέντσια δεν έδιωξε σωστά και ο Κουλιμπαλί πλάσαρε από κοντά για το 1-2

67'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-1. Μετά από εκτέλεση του κόρνερ, ο Τόρες πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Καϊσέδο από κοντά πλάσαρε για το 1-1

66'

Κίτρινη στον Ιντρίσα Γκέιγ που χάνει το επόμενο ματς

64'

Ρεάσκο αντί του Εστράδα

58'

Κεφαλιά του Εστράδα, δεν ανησυχεί ο Μεντί

49'

Συρτό σουτ του Σιφουέντες, μπλόκαρε εύκολα ο Μεντί

46'

Μέσα ο Σαρμιέντο και ο Σιφουέντες. Έξω οι Φράνκο και Γρουέθο

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή

Η Σενεγάλη κατέβηκε αποφασισμένη, άξιζε το γκολ, το βρήκε από την άσπρη βούλα και τα 45 υπόλοιπα λεπτά προβλέπονται θρίλερ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

45+4'

Ο Σαμπαλί έχει χτυπήσει εκτός φάσης τον Βαλέντσια. Δεν έχουμε συνέχεια στο περιστατικό

Με αυτό το γκολ η Σενεγάλη περνά αν μείνει έτσι το σκορ και το Εκουαδόρ πάεισπίτι του

44'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: Ο Σαρ εκτέλεσε εύστοχα κι έκανε το 0-1

ΠΕΝΑΛΤΙ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ VAR

Ο Χινκαπιέ πήγε άτσαλα στον Σαρ και τον γκρέμισε. Θα πάμε σε VAR

42'

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΝΕΓΑΛΗ

Επέστρεψε ο άσος του Εκουαδόρ

38'

Πεσμένος στο έδαφος ο Καϊσέδο για το Εκουαδόρ

37'

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Τζέικομπς από δεξιά, ο Σις πήρε την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε στόχο

24'

Ο Ι.Σαρ κινήθηκε στα αριστερά, σούταρε με το δεξί αλλά η μπάλα βρήκε στον Τόρες και πέρασε ελάχιστα έξω

Συνεχίζει ο Πρεσιάδο

20'

Στο έδαφος ο Πρεσιάδο μετά από φάουλ του Σαρ, δείχνει να πονά πολύ, Μικρή διακοπή

12'

Ο Ι.Εντιαγέ έκανε το φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε έξω

11'

Γύρισμα του Ι.Εντιαγέ από δεξιά, έδιωξε ο Πρεσιάδο

10'

Στην κίνηση το σουτ του Βαλέντσια από μακριιά. Στα σώματα η μπάλα

8'

ΚΙ ΑΛΛΗ ΜΕΓΑΛΗ ΦΑΣΗ: Ο Σαμπαλί έβγαλε κάθετα στον Ντιά που έκανε το διαγώνιο σουτ από δεξιά αλλά αστόχησε για λίγο

3'

ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Μετά από γύρισμα από αριστερά ο Ιντρίσα Γκέιγ έκανε το σουτ από το πέναλτι αλλά η μπάλα έφυγε εκατοστά έξω

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΣ

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες

Οι αναπληρωματικοί της Σενεγάλης: Ντιένγκ, Γκομίς, Φ.Μεντί, Σισέ, Ν.Μεντί, Τζάκσον, Κουγιατέ, Μ.Εντιαγέ, Μπάλο, Ντιατά, Σαρ, Σ.Ντιένγκ, Ντιεντιού, Ναμ, Μ.Εντιαγέ

Οι αναπληρωματικοί του Εκουαδόρ: Ραμίρες, Αρμπολέδα, Ντομίνγκες, Πάτσο, Σιφουέντες, Ε.Πρεσιάδο, Ιμπάρα, Μένα, Αρεάγα, Σαρμιέντο, Παλάσιος, Ρεάσκο, Πορόσο, Ροντρίγκες

ΣΕΝΕΓΑΛΗ (Αλιού Σισέ): Ε.Μεντί, Κουλιμπαλί, Τζέικομπς, Σαμπαλί, Ντιαλό, Ιντ.Γκέιγ, Σις, Ιλ.Εντιαγέ, Ι.Σαρ, Π.Γκέιγ, Ντιά

ΕΚΟΥΑΔΟΡ (Γκουστάβο Άλαφαρο): Γκαλίντεθ, Τόρες, Χινσαπιέ, Εστουπινιάν, Πρεσιάδο, Γρουέθο, Φράνκο, Καϊσέδο, Βαλέντσια, Εστράδα, Πλάτα

Διαιτητής: Κλεμέν Τουρπέν. Βοηθοί: Νικολά Ντανό, Σιρίλ Γκρινγκορέ (ΓΑΛ). 4ος: Ίστβαν Κόβατς (ΡΟΥ)

Το Εκουαδόρ κέρδισε με 2-0 το Κατάρ την πρώτη αγωνιστική και απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Ολλανδία μετέπειτα. Από την άλλη οι Σενεγαλέζοι επικράτησαν του Κατάρ με 3-1 αλλά είχαν χάσει με 2-0 την πρώτη αγωνιστική από την Ολλανδία

Ο επιθετικός του Ισημερινού, Ένερ Βαλέντσια, πέτυχε και τα έξι τελευταία γκολ της ομάδας του σε τελική φάση. Εάν σκοράρει ξανά, θα γίνει ο πρώτος με 7 σερί γκολ για μια ομάδα.

Η Σενεγάλη προκρίνεται σίγουρα με νίκη, ενώ με ισοπαλία πρέπει να περιμένει να χάσει με τρία γκολ από το Κατάρ η Ολλανδία, ώστε να την ξεπεράσει στη διαφορά τερμάτων.

Σε περίπτωση που δεν ηττηθεί, το Εκουαδόρ περνάει για δεύτερη φορά από όμιλο (2006) και πρώτη φορά ως αήττητο.

Η Σενεγάλη νίκησε στα δύο φιλικά τον Ισημερινό: 1-0 το 2002 και 2-1 το 2005.

Τρίτος αγώνας για τη Σενεγάλη με λατινοαμερικάνικη ομάδα. Στους προηγούμενους δύο έφερε 3-3 το 2002 με την Ουρουγουάη και ηττήθηκε 1-0 από την Κολομβία το 2018.

Πρώτος αγώνας κόντρα σε αφρικανική ομάδα για το Εκουαδόρ

Στο Khalifa International Stadium της Αρ Ραγιάν το ματς το ματς

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της Σενεγάλης με το Εκουαδόρ για την 3η αγωνιστική 1ου ομίλου