Απίθανο ματς. 3-3 αλλά χαμένες και οι δυο ομάδες

ΤΕΛΟΟΣ

90+2'

Ντζούριτσις αντί Κόστιτς

90+1'

O Επασί νίκησε τον Μίτροβιτς σε μοναδικό τετ α τετ αλλά είχε υποδειχθεί και οφσάιντ

89'

Τάντιτς έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μίτροβιτς πλάσαρε από το πέναλτι αλλά αστόχησε για εκατοστά.

88'

Ο Κόστιτς έκανε όμορφη ενέργεια και πλασέ από αριστερά αλλά ο Επασί μπλόκαρε

81'

Έξω ο Ανγκισά μέσα ο Γκου'ε. Στη θέση του Εμπεουμό ο Ενκουντού

78'

Έξω Ζίβκοβιτς και Βελίκοβιτς, Μιλίνκοβιτς Σάβιτς. Μέσα Μπάμπιτς, Ράντονιτς και Γκρούιτς

Λίγο έξω ο μακρινό σουτ του Σάβιτς

76'

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο Μίτροβιτς έφυγε μόνος του από δεξιά, βρέθηκε μόνος με τον Επασί αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει

67'

Οντόα και Μπασογκόγκ αντί των Τοκό Εκαμπί και Κούντε

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 3-3. ΤΙ ΜΑΤΣΑΡΑ. Σε φάση καρμπόν ο Αμπουμπακάρ έφυγε οριακά από δεξιά, έστρωσε στον Τσούπο Μοτίνγκ που εξ επαφής πλάσαρε για το 3-3

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-3. Ο Καστελέτο έβγαλε κάθετα στον Αμπουμπακάρ κι εκείνος με μαγική λόμπα νίκησε τον Βάνια Μιλίνκοβιτς Σάβιτς για το 2-3.

64'

Γκολάρα έβαλε ο Αμπουμπακάρ αλλά ακυρώθηκε για οφσάιντ. ΟΡΙΑΚΟΟΟ

63'

Ο Ενκουλού έκανε τραγικό λάθος, ο Σάβιτς προσπάθησε να κρεμάσει τον Επασί αλλά αστόχησε

56'

Ο Εμπεουμό εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά αλλά ο Τσούπο Μοτίνγκ δεν έπιασε την κεφαλιά για εκατοστά.

56'

Πρόβλημα στον προσαγωγό ο Πάβλοβιτς, μέσα ο Σ.Μίτροβιτς

55'

Έξω ο Χόνγκλα, μέσα ο ΑΜπουμπακάρ

53'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 3-1. Οι Σέρβοι έκρυψαν την μπάλα έξω από την περιοχή του Καμερούν, ο Κόστιτς γύρισε στον Σάβιτς, εκείνος άνοιξε δεξιά στον Ζίβκοβιτς που με τη σειρά του βρήκε τον Μίτροβιτς και ο τελευ

ταίος πλάσαρε από κοντά για το 1-3

46'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Επιστρέφουν οι ομάδες

Όμορο παιχνίδι με το Καμερούν να προηγείται και τη Σερβία να φέρνει τούμπα το σκορ μέσα σε ένα δίλεπτο

Λήξη πρώτου μέρους

45+7'

Στα σώματα το πλασέ του Λούκιτς μετά από λάθος διώξιμο του Επασί και στην κόντρα ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς βγήκε κάπως.... ανορθόδοξα από την περιοχή του αλλά έδιωξε στο τέλος

45+6'

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο Μίτροβιτς έκανε την προσποίηση και το πλασέ από τα όρια της περιοχή αλλά η μπάλα βρήκε λίγο στον Τολόι κι έφυγε μόλις έξω

45+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 2-1 η Σερβία μέσα σε ένα δίλεπτο. Ο Ζίβκοβιτς από δεξιά έστρωσε στον Μιλίνκοβιτς Σάβιτς που με όμορφο πλασέ λίγο έξω από την περιοχή έγραψε το 1-2

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-1 με την κεφαλιά του Πάβλοβιτς. Ο Τάντιτς εκτέλεσε το φάουλ από τον άξονα και ο Πάβλοβιτς με κεφαλιά έκανε το 1-1.

43'

ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ: Ο Κούντε έκλεψε στο κέντρο, έφτασε ως την περιοχή κι έκανε το σουτ, ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς του είπε όχι και στην επαναφορά ο παίκτης του Ολυμπιακού πλάσαρε άστοχα

Συνέχεια στο παιχνίδι

34'

Διακοπή. Στο έδαφος ο Φάι

29'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ: 1-0 το Καμερούν! Ο Κούντε εκτέλεσε το κόρνερ από αριστερά, ο Ενκουλού πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Καστελέτο με πλασέ σε κενό τέρμα στο πίσω δοκάρι έγραψε το 1-0

24'

Κίτρινη στον Ενκουλού για φάουλ με το χέρι στον Ζίβκοβιτς

Συνεχίζεται το ματς

22'

Πρόβλημα στην ενδοεπικοινωνία έχει ο ρέφερι

19'

Ο Κούντε έκανε όμορφη ενέργεια και σουτ από πλάγια δεξιά αλλά ο Βάνια Μιλίνκοβιτς Σάβιτς έβγαλε σε κόρνερ

17'

ΤΙ ΕΧΑΣΕΕΕ!!Μετά από γύρισμα από αριστερά, οι Καμερουνέζοι έκαναν διαδοχικά λάθη, η μπάλα στρώθηκε στον Μίτροβιτς που είχε πιάτο το τέρμα κι όμως πλάσαρε άστοχα

10'

ΔΟΚΑΡΙΙΙΙ: Ο Μίτροβιτς πήρε την μπάλα στα δεξιά την περιοχή, έκανε την προσποίηση, την έφερε στο αριστερό και πλάσαρε αλλά η μπάλα σταμάτησε στο απέναντι δοκάρι

6'

Σε λάθος χρόνο έπιασε την κεφαλιά ο Μίτροβιτς και αστόχησε

Συνεχίζει ο φορ της Φούλαμ

1'

Με τη σέντρα ο Μίτροβιτς στο έδαφος. Δείχνει να πονά

Εκτός αποστολής έμεινε λίγο πριν τη σέντρα του αγώνα με την Σερβία ο Αντρέ Ονάνα, ο οποίος φέρεται να υπέπεσε σε πειθαρχικό παράπτωμα

1'

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Ακούσαμε τους Εθνικούς ύμνους και πάμε για σέντρα

Το Καμερούν έχασε με 1-0 από την Ελβετία την πρώτη αγωνιστική ενώ η Σερβία με 2-0 από τη Βραζιλία

Οι αναπληρωματικοί της Σερβίας: Ντμίτροβιτς, Ραΐκοβιτς, Εράκοβιτς, Γκουντέλι, Ράντονιτς, Γιόβιτς, Σ.Μίτροβιτς, Μπάμπιτς, Βλάχοβιτς, Ράτσιτς, Ντζούριτσιτς, Λάζοβιτς, Ίλιτς, Μλαντένοβιτς, Γκρούιτς

Οι αναπληρωματικοί του Καμερούν: Ενγκαπαντουετνμπού, Ενγκόμ Εμπεκέλι, Γόου, Οντούα, Ενγκαμαλέ, Ενκουντού, Ενσάμ, Αμπουμπακάρ, Μπασογκόγκ, Γκουέ, Εμπαϊζό, Μαρού, Εντσάμ, Εμπόσε

ΣΕΡΒΙΑ (Ντράγκαν Στόικοβιτς): Β.Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, Πάβλοβιτς, Μιλένκοβιτς, Βελίκοβιτς, Μακσίμοβιτς, Ζίβκοβιτς, Σ.Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, Κόστιτς, Λούκιτς, Τάντιτς, Μίτροβιτς

ΚΑΜΕΡΟΥΝ (Ρίγκομπερτ Σονγκ): Επασί, Ενκουλού, Φάι, Καστελέτο, Τολό, Ανγκισά, Κούντε, Χόνγκλα, Τσούπο Μοτίνγκ, Τοκό Εκαμπί, Εμπεουμό

Διαιτητής: Μοχάμεντ Αμπντουλά. Βοηθοί: Μοχάμεντ Αλ Χαμαντί, Χασάν Αλ Μαχρί (ΗΑΕ). 4ος: Νινγκ Μα (ΚΙΝ)

Από το 1998 που έπαιξε σε Μουντιάλ με το όνομα Σερβία (Σερβία και Μαυροβούνιο το 1998 και το 2002), η Σερβία κέρδισε μόνο σε παιχνίδια που κράτησε το μηδέν στην άμυνα. Τέσσερις νίκες και όλες με σκορ 1-0.

Το Καμερούν έχει σκοράρει 18 γκολ σε 24 αγώνες σε τελική φάση. Έχει τον χειρότερο μέσο όρο τερμάτων ανάμεσα σε ομάδες που αγωνίστηκαν σε τουλάχιστον 8 τελικές φάσεις Μουντιάλ

Το Καμερούν νίκησε έναν από τους 13 αγώνες (1-3-9) με ευρωπαϊκές ομάδες, 2-1 το 1990 τη Ρουμανία. Μετρά 8 σερί ήττες σε τελική φάση από το 2002 με 3-17 γκολ. Ανάμεσα τους και 4 ήττες από ευρωπαϊκές ομάδες.

Η Σερβία ως ανεξάρτητη χώρα έχασε και τους δυο αγώνες με αφρικανικές ομάδες σε τελική φάση Μουντιάλ, 3-2 από την Ακτή Ελεφαντοστού το 2006 και 1-0 από την Γκάνα το 2010.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν τον Ιούνιο του 2010 σε φιλικό, με τη Σερβία να επικρατεί 4-3 (4-2 ημίχρονο).

Στο Al Janoub Stadium της Αλ Ουάκρα το ματς

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς του Καμερούν με τη Σερβία για τη 2η αγωνιστική του 7ου ομίλου