Έριξε τεσσάρα κόντρα σε 9 παίκτες η Ζόρια (VIDEO)

Εύκολη νίκη με 4-0 πέτυχε η Ζόρια Λουχάνσκ κόντρα στη Ρουκ Βινίκι που αγωνίστηκε με 9 παίκτες για ένα ολόκληρο ημίχρονο

ΟΥΚΡΑΝΙΑ-8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΖΟΡΙΑ ΛΟΥΧΑΝΣΚ-ΡΟΥΚ ΒΙΝΙΚΙ: 4-0

Γήπεδο: Slavutych-Arena

Η Ζόρια κέρδισε εύκολα με 4-0 τη Ροουκ Βινίκι, η οποία ωστόσο αγωνίστηκε με 9 παίκτες από το 48ο λεπτό.

Με 3-4-3 ξεκίνησε ο Σκρίπνικ και με τον Βασίλι στο τέρμα αντί του βασικού, Σεβτσένκο. Τριάδα στην άμυνα από τους Τσβεκ, Βέρνιντουμπ και Φαβόροβ και δεξιά ο Λούνβε με τον Κομτσενόβσκι αριστερά. Οι Ναζάρινα και Ιβανισένια στον άξονα και μπροστά οι Χλάντκι, Κοτσέρχιν και Καμπάεβ.

Στο 16ο λεπτό ο Μπάντουρα έσωσε μετά από σουτ του Χλάντκι, ο οποίος απείλησε και στο 36’ και στο 45+3’ η Ρουκ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χαχούν.

Μάλιστα στο 48’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 9 παίκτες λόγω αποβολής και του Μαρτίνιουκ κι έτσι στο 53’ oΚομτσενόβσκι σέντραρε από αριστερά και ο Χλάντκι με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Μάλιστα στο 76’ ο Κοτσέρχιν έκανε το 2-0 με πλασέ εξ επαφής μετά από δοκάρι του Πέροβιτς και ο Ιβανισένια ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 88’. Το τελικό 4-0 έκανε στο 90+2’ ο Σαγιαντμανές.

ΖΟΡΙΑ: Βασίλι, Βέρνιντουμπ, Ιβανισένια, Φαβόροβ (73’ Φαβόροβ), Κομτσενόβσκι, Τσβεκ, Ναζάρινα, Κοτσέρχιν, Χλάντκι (81’ Σαγιαντμανές), Λούνεβ (73’ Πέροβιτς), Καμπάεβ

ΡΟΥΚ: Μπάντουρα, Σταμένκοβιτς, Ντους, Γκλίχα, Μαρτίνιουκ, Χαχούν, Φέντορτσουκ, Ρούσιν (46’ Κλίμτσουκ), Μίσικ, Μπόιτσουκ, Κουχάρεβιτς