Παρέμειναν χωρίς νίκη Λαμία και Παναιτωλικός (VIDEO)

Στο 0-0 κόλλησαν Λαμία και Παναιτωλικός και αμφότερες παρέμειναν χωρίς νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές

SUPERLEAGUE-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΑΜΙΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: 0-0

Γήπεδο: Αθανάσιος Διάκος

Διαιτητής:  Εμμανουήλ Σκουλάς

Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Λαμία και Παναιτωλικός, σε ένα ματς που είχε φάσεις με το σταγονόμετρο. Πρώτος βαθμός για τη Λαμία, στον πάγκο της οποίας κάθισε ο Μπάμπης Τεννές για πρώτη φορά. Χωρίς νίκη παραμένουν και οι δύο ομάδες.

Στο 12ο λεπτό ο Μπεχαράνο βρήκε όμορφα τον Ρόμανιτς στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, εκείνος έκανε το πλασέ αλλά ο Κνετ έσωσε με τα πόδια ενώ στο 38’ το ψαλιδάκι του Ντέλετιτς πέρασε μόλις έξω.

Το ματς ήταν πολύ κακό στην επανάληψη και η πρώτη αξιόλογη φάση ήταν ένα σουτ του Ντέλετιτς στο 71ο λεπτό, με τον Κνέτ να λέει όχι.

Αυτή ήταν πάντως η πρώτη και η τελευταία φάση του δευτέρου μέρους, με αποτέλεσμα να μείνει το 0-0 ενώ στο 90+4’ ο Σκουλάς απέβαλλε τον Χατζηστραβό για σκληρό μαρκάρισμα, αφού συμβουλεύτηκε και το VAR.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κνετ, Κωνσταντόπουλος Καρασαλίδης, Λιάβος, Τζανακάκης (14’ Ντουάρτε), Ντίας, Ντάλσιο, Περέιρα (59’ Βέργος), Μάζουρεκ, Αριγίμπι (69’ Τσιγγάρας), Γιάκολις (69’ Μεντόσα)

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπηε Τεννές): Επασί, Αντέτζο, Σκόνδρας (85’ Βασιλόγιαννης), Βύντρα, Μπαχανάκ, Ασίγκμπα, Μπεχαράνο, Βασιλακάκης (40’ Αραμπούλι, 73’ Μπιανκόνι), Καραμάνος (40’ Μπουλούλης) , Ρόμανιτς, Ντέλετιτς (85’ Χατζηστραβός)