Ξύπνησαν μετά το 60’ στο «Νουέβο λος Κάρμενες» (VIDEO)

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Γρανάδα και Βαλένθια που πέτυχαν όλα τα γκολ στο τελευταίο μισάωρο

LAL IGA-34η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΡΑΝΑΔΑ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ: 2-2

Γήπεδο: Νουέβο λος Κάρμενες

Γρανάδα και Βαλένθια ξύπνησαν στο τελευταίο μισάωρο και τελικά ήρθαν ισόπαλες 2-2, χάνοντας αμφότερες έδαφος στη μάχη για την Ευρώπη.

Κακό πρώτο μέρος με μοναδική μεγάλη φάση την κεφαλιά του Κάρλος Φερνάντεθ ενώ 49’ η Γρανάδα είχε δοκάρι με τον Ματσίς και στο 55’ ο Σολδάδο αστόχησε από ιδανικό σημείο.

Στο 58ο λεπτό τελικά η Γρανάδα κέρδισε πέναλτι και ο Κάρλος Φερνάντεθ έκανε το1-0 από την άσπορη βούλα αλλά στο 63’ ο Βαγιέχο από το πέναλτι πλάσαρε για το 1-1.

Και μάλιστα στο 68ο λεπτό ο Γουέδες με φοβερό σουτ από μακριά έγραψε το 1-2, ενώ στο 73’ ο Γκαμεϊρό πλάσαρε άσχημα από κοντά. Στην κόντρα ο Σίλεσεν έσωσε μετά από σουτ του Σολδάδο ο οποίος έχασε μεγάλη ευκαιρία και στο 84’.

Και τελικά στο 86ο λεπτό, ο Φέδε Βίκο με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-2.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Σίλβα, Νέβα, Χερμάν Σάντσεθ, Ντουάρτε, Ετεκί (66’ Φέδε Βίκο), Ερέρα, Βίκτορ Ντίαθ (72’  Πουέρτας), Κάρλος Φερνάντεθ, Φουλκιέ, Σολδάδο, Ματσίς

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Σίλεσεν, Βας, Μανγκαλά, Γκάμπριελ, Κοκλέν, Παρέχο (87’ Κοντογκμπιά), Σολέρ, Κόστα (46’ Αντριά Γκεράρο), Τσερίσεβ (66’ Μάξι Γκόμες), Βαγιέχο (66’ Γουέδες), Γκαμεϊρό (81’ Σομπρίνο)