Παναιτωλικός και ΑΕΛ έμειναν στο 2-2 για το Πρωτάθλημα της Super League 1

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: 7η αγωνιστική
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΛΑΡΙΣΑ: 2-2
ΓΗΠΕΔΟ: Γήπεδο Παναιτωλικού

Παναιτωλικός και Λάρισα έμειναν στο 2-2 σε ένα παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Αγρίνιο για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League 1.

Το ματς

Ο Παναιτωλικός είχε τη μεγαλύτερη κατοχή στον αγώνα χωρίς όμως τη μεγάλη φάση, αφού αντιμετωπίζε προβλήματα στην ανάπτυξη, σε αντίθεση με την ΑΕΛ που έδειξε μετά το πρώτο δεκάλεπτο να ελέγχει το ματς. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ στο 27ο λεπτό. Ο Μιχαήλ με κοντινή κεφαλιά μετά από κεφαλιά-πάσα του Μόρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Εφτά λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση για την ομάδα του Αγρινίου, όταν ο Ντίας από κοντά με ένα δυνατό σουτ, ύστερα από λάθος της άμυνας της ΑΕΛ έκανε το 1-1. Το αποτέλεσμα αυτό έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε αρκετά, με τις δυο ομάδες να μην παρουσιάζουν καλό θέαμα. Ωστόσο, στο 63' ο Παναιτωλικός είχε μια ευκαιρία με κεφαλιά του Λουσέρο από πάρα πολύ καλή θέση, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Οι γηπεδούχοι μετά το 60' ανέβασαν ρυθμό και αυτό τους βοήθησε να σκοράρουν στο 77'. Ο Μπαϊροβιτς στην πρώτη του επαφή με την μπάλα έκανε ένα εξαιρετικό γυριστό και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 81' ο Μόρας εκμεταλλεύτηκε τη λανθασμένη έξοδο του Γιαννακόπουλου και σκόραρε με κεφαλιά για το 2-2. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και έτσι το 2-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Σίενστεντ, Ταχάρ, Ντίας, Ντάλσιο (74’ Ρομάν), Αριγίμπι (55’ Ντουάρτε), Μοράρ (77’ Μπαϊροβιτς).

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μπράλιτς, Μόρας, Μπέρτος, Στάνκοβιτς, Κάτσε, Σεσέροβιτς (68’ Φατιόν), Μιλοσάβλιεβιτς, Ουάρντα (90' Ασούμπρε), Νούνιτς (46’ Ντάουντα).

Stefanosaek21 - 20/10/2019 10:18