Πρώτοι βαθμοί και πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Αστέρα Τρίπολης

Επικράτησε με 2-1 του Ατρομήτου που παραμένει χωρίς νίκη

ΣΟΎΠΕΡ ΛΊΓΚΑ 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-1

ΓΗΠΕΔΟ: Θ. Κολοκοτρώνης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βάτσιος

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 2-1 του Ατρόμητου, παίρνοντας τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα. Χωρίς νίκη παραμένει ο Ατρόμητος.

Ο Αστέρας έκανε σκόνη τον Ατρόμητο στο α'ημίχρονο. Μόνο οι Αρκάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Μόλις στο 2' άνοιξε το σκορ. Μπαλιά από τα δεξιά και ο Μαρκ Φερνάντεθ ολομόναχος έκανε το 1-0. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ήρθε και το δεύτερο γκολ, στο 6'.

Ο Χαουρέγκι από το κέντρο έκανε ανενοχλητος κούρσα έκανε και το σουτ, αποκρούσε ο Μανδάς και στην επιστροφή ο Φερνάντεθ έκανε το 2-0 σε κενή εστία. Στο 13' ο Μανδάς είπε όχι σε προσπάθεια του Λουίς Φερνάντεθ ενω στο 16' το δοκάρι σταμάτησε το βολέ του Ριέρα. Στο 33' ήταν η σειρά του Μαρκ Φερνάντεθ να νικηθεί από τον Μανδά. Ενώ στο 43' η μπάλα στο σουτ του Λουίς Φερνάντεθ σταμάτησε στην εξωτερική πλευρά του δοκαρίου του Ατρομήτου.

Ο Αστέρας μάλλον έμεινε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο. Άλλη ομάδα μπήκαν οι Αρκάδες στο β μέρος. Ο Ατρόμητος Μείωσε με κεφαλιά του Ρισβάνη στο 53'. Έξι λεπτά μετά ο Μανούσος έχασε σε τετ α τετ από τον Παπαδόπουλο. Ενώ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Ρόσα σούταρε άουτ. O Ατρόμητος προσπάθησε να ισοφαρίσει. Πίεσε περισσότερο αλλά στο 73' η κεφαλιά του Μάνούσου αποκρουστικε από τον Παπαδόπουλο. Έτσι το 2-1 έμεινε ως το τέλος.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Μαρτίνεθ, Βαλιέντε, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο, Ριέρα(76' Κρέστι) , Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ(86' Ιγκλέσιας) , Χαουρέγκι(65' Μπόρχα Φερνάντεθ)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μανδάς, Νάτσος, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Καχίλα(21' Μπαένα), Χαρίσης, Μάντσον(46' Νταβιώτης), Μανούσος, Βέλλιος, Ρόσα(89' Γιακουμάκης)