Προβάδισμα με ανατροπή για τη Βόλφσμπουργκ (VIDEO)

Μικρό προβάδισμα για τη Βόλφσμπουργκ που νίκησε δύσκολα με 2-1 την αξιόμαχη Μάλμε στην «Volkswagen Arena»

EUROPA LEAGUE - ΦΑΣΗ ΤΩΝ «32»

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ - ΜΑΛΜΕ: 2-1

Γήπεδο: Volkswagen Arena - Wolfsburg

Μικρό προβάδισμα για τη Βόλφσμπουργκ που νίκησε δύσκολα με 2-1 την αξιόμαχη Μάλμε στην «Volkswagen Arena». Μέτριο πρώτο ημίχρονο με τη Βόλφσμπουργκ κυρίως να απειλεί αλλά χωρίς την πολυ μεγάλη ευκαιρία. Στο δεύτερο μέρος η Μάλμε πήρε προβάδισμα από το σημείο του πέναλτι αλλά οι «λύκοι» έβγαλαν αντίδραση και πήραν τη νίκη που τους δίνει μικρό προβάδισμα.

Η Βόλφσμπουργκ είχε την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού στο 7' με σουτ του Σλάγκερ που απέκρουσε ο Νταλίν, όπως και στο 11' σε προσπάθεια του Μεχμέντι. Στο 38' οι «λύκοι» έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Μπρέκαλο να κάνει ωραία ενέργεια και σουτ που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Νταλίν.

Στο 46' και την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους η Μάλμε κέρδισε πέναλτι για χέρι του Εμπαμπού με τον Τέλιν ν' αναλαμβάνει την εκτέλεση κάνοντας το 0-1. Τρία λεπτά αργότερα η Βόλφσμπουργκ έφερε το ματς στα ίσα με τον Μπρέκαλο να κάνει εξαιρετική ενέργεια και σουτ από δύσκολη γωνία για το 1-1. Στο 62' οι «λύκοι» πέτυχαν την ολική ανατροπή με τον Άρνολντ να εκτελεί ένα φάουλ και τον Μεχμέντι με κεφαλιά να κάνει το 2-1.

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Κάστελς, Εμπαμπού, Νότσε, Μπρουκς, Ρουσιγιόν (45' Πάουλο Οτάβιο), Γκέρχαρντ, Σλάγκερ (71' Στέφεν), Άρνολντ, Μπρέκαλο, Μεχμέντι, Βέχοστ

ΜΑΛΜΕ: Νταλίν, Λάρσον, Αχμέντοτζιτζ, Μπένγκστον, Σαφάρι, Κρίστιανσεν, Μπαχίρου, Τρίστασον (22' Ρίεκς (58' Μπέργκετ)), Νάλιτς, Τέλιν, Αντονονσον