Απίθανη ματσάρα και πρόκριση στα πέναλτι για τη Σεντ Μίρεν

ΣΚΩΤΙΑ ΚΥΠΕΛΛΟ - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16 - ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ

Μάδεργουελ - Σεντ Μίρεν: 4-4, 4-5 πεν. (1-1)

(Πόλορθ 27', Βατ 57', Άαρον 73', Κάμπελ 74' - Ομπικά 14', 31', Χάρτλεϊ 33' (αυτ.), Φόλεϊ 43')

Επική πρόκριση για τη Σεντ Μίρεν που νίκησε με 4-5 στα πέναλτι τη Μάδεργουελ και πήρε το εισιτήριο για τους «8» του κυπέλλου. Ισόπαλες 4-4 στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ομπικά στο 14' ενώ στο 27' ο Πόλορθ έφερε το ματς στα ίσα. Η Σεντ Μίρεν πήρε και πάλι προβάδισμα στο 31' με τον Ομπικά να σκοράρει για δεύτερη φορά κάνοντας το 1-2 ενώ στο 33' ο Χάρτλεϊ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-3. Το 1-4 πέτυχε στο 43' ο Φόλεϊ ενώ στο 57' η Μάδεργουελ μείωσε σε 2-4 με τον Βατ. Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με δύο γκολ σε δύο λεπτά καθώς στο 73' ο Άαρονς και ένα λεπτό αργότερα ο Κάμπελ έκαναν το 3-4 και 4-4 αντίστοιχα στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Ισόπαλες οι δύο ομάδες και στον έξτρα χρόνο με την πρόκριση να πηγαίνει στα πέναλτι, εκεί που η Σεντ Μίρεν πήρε τη νίκη με σκορ 4-5.