Δύσκολη νίκη για τον Ολυμπιακό

Ο Δούκας έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό/όμιλο Ξυνή, αλλά οι Πειραιώτες πήραν δύσκολη νίκη με 29-26 για τη 13η αγωνιστική της handball premier.

Η ομάδα των εκπαιδευτηρίων στάθηκε εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο και κυνήγησε το ματς μέχρι τέλους. Ο Δούκας προηγήθηκαν με 18-19 στο 40ο λεπτό αλλά το προβάδισμά του δεν κράτησε πολύ.

Οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα και πήραν τη νίκη. Κορυφαίος παίκτης του αγώνα ήταν ο Κρητικός με 14 γκολ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ – ΔΟΥΚΑΣ 29-26

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 3-7, 9-8, 13-9, 15-10, 17-13 (ημχ) 17-17, 19-19, 21-20, 23-21, 27-23, 29-26

Ολυμπιακός (Ζαραβίνας): Σπίκιτς, Καραμπουρνιώτης 2, Τζηράς 1, Λέμος 3, Τζέριτς 4, Μπάγιος 4, Δεληχρήστος 3, Τσιλιμπάρης, Αραπακόπουλος 2, Μιχαηλίδης, Τσίλης 9, Καρβάτσκι, Τσανίνος, Λόλας.

Δούκας (Μπούνας): Ζαλώνης 3, Κρητικός 14, Τόμπρος 3, Πάνου 2, Παγιάτης, Μελετάκος 2, Ζαρίκος, Πανταζής, Τζάνος, Καρακεχαγιάς, Ντούνης 1, Τότος 1, Τζανιδάκης, Μπεκιάρης, Κολλύρης, Μπαλάσκας.

Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι:1/2-2/2