Σε επαναληπτικό η Τότεναμ, σόκαρε τη Γουέστ Χαμ ο Μπίλιτς! (VIDEO)

Η Σαουθάμπτον ισοφάρισε στο τέλος την ομάδα του Μουρίνιο κι έστειλε το ζευγάρι σε επαναληπτικό

FA CUP-4ος ΓΥΡΟΣ

Ρέντινγκ-Κάρντιφ Σίτι: 1-1

(Μεϊτέ 8-Πάτερσον 5’)

Σε επαναληπτικό θα κριθεί η πρόκριση ανάμεσα σε Ρέντινγκ και Κάρντιφ που ήρθαν ισόπαλες 1-1.

Η Κάρντιφ άνοιξε το σκορ με τον Πάτερσον στο 5ο λεπτό και στο 8’ ο Μεϊτέ έκανε το 1-1. Στο 81' αποβλήθηκε ο ΜακΙντάιρ της Ρέντινγκ.

Μπέρνλι-Νόριτς: 1-2

(Πίτερς 72’-Χάνλεϊ 53’, Ντρμιτς 57’)

Καθάρισε σε ένα τετράλεπτο η Νόριτς που πέρασε με 2-1 από την έδρα της Μπέρνλι.

Η Νόριτς άνοιξε το σκορ με τον Χάνλεϊ στο 53’ και τέσσερα λεπτά μετά ο Ντρμιτς έκανε το 0-2. Η Μπέρνλι μείωσε στο 72ο λεπτό με τον Πίτερς.

Μίλγουολ-Σέφιλντ Γιουν.: 0-2

(Mπέσιτς 62’, Nόργουντ 84’)

Καθάρισε έστω και δύσκολα τη Μίγουολ, η Σέφιλντ που κέρδισε με 2-0.

Ο Μπέσιτς άνοιξε το σκορ στο 62ο λεπτό και στο 84’ ο Νόργουντ έκανε το 0-2.

Πόρτσμουθ-Μπάρνσλεϊ: 4-2

(Κλόουζ 37’, Μαρκίς 45+1’, Κέρτις 62’, Μπαργκές 77’-Γούντροου 60’, Σαπλέν 90+1’)

Εύκολη πρόκριση για την Πόρτσμουθ που επικράτησε της Μπάρνσλεϊ με 4-2.

Η Πόρτσμουθ άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Κλόουζ και στο 45+1’ ο Μαρκίς έκανε το 2-0. Ο Γούντρουυ μείωσε στο 60’ σε 2-1 αλλά ο Κέρτις έκανε το 3-1 δύο λεπτά αργότερα και στο 77’ ο Μπαργκές διαμόρφωσε το 4-1. Ο Σαπλέν μείωσε σε 4-2 στο 90+1’.

Γουέστ Χαμ-Γουέστ Μπρομ: 0-1

(Τάουνσεντ 9’)

Παλικαρίσια πρόκριση για τη Γουέστ Μπρομ που κέρδισε με 1-0 στην έδρα της Γουέστ Χαμ. Μάλιστα στον πάγκο της Μπρομ κάθεται ο Σλάβεν Μπίλιτς, ο οποίος βρέθηκα στα "σφυριά" για περίπου δύο οχρόνια.

Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Τάουνσεντ στο 9ο μόλις λεπτό ενώ στο 72’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν με κόκκινη τον Αγιάγι κι όμως άντεξαν.

Κόβεντρι Σίτι-Μπέρμιγχαμ: 0-0

Ισόπαλες χωρίς γκολ αναδείχθηκαν Κόβεντρι και θα παλέψουν σε δεύτερο παιχνίδι για την πρόκριση.

Νιούκαστλ-Όξφορντ: 0-0

Στο 0-0 κόλλησε η Νιούκαστλ με την Όξφορντ και θα παλέψει για την πρόκριση σε επαναληπτικό

Σαουθάμπτον-Τότεναμ:1-1

(Μπουφάλ 87’-Σον 57’)

Στο 1-1 κόλλησε η Τότεναμ με τη Σαουθάμπτον και θα παλέψει για την πρόκριση σε επαναληπτικό.

Η Τότεναμ άνοιξε το σκορ στο 57ο λεπτό με όμορφο πλασέ του Σον μετά από ασίστ του Λαμέλα, αλλά στο 87’ ο Μπουφάλ με σουτ από το πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.