Ακάθεκτες Σέλτικ και Ρέιντζερς

Η Σέλτικ πέρασε με 3-1 από την έδρα της Κιλμάρνοκ ενώ η Ρέιντζερς επικράτησε με 1-0 της Σεντ Μίρεν

ΣΚΩΤΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡ ΛΙΓΚ-22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ρέιντζερς-Σεντ Μίρεν: 1-0

(Ντεφό 34’)

Στους δύο βαθμούς πίσω από τη Σέλτικ αλλά και με ματς λιγότερο, έμεινε η Ρέιντζερς που κέρδισε με 1-0 τη Σεντ Μίρεν. Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Ντεφό στο 34ο λεπτό.

Αμπερντίν-Μάδεργουελ:  0-1

(Ντόνελι 45+2’)

Μεγάλο διπλό με 1-0 πέτυχε η Μάδεργουελ στην έδρα της Αμπερντίν κι εδραιώθηκε στην 3η θέση. Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Ντόνελι στο 45+2’.

Ρος Κάουντι-Χαρτς: 0-0

Στο 0-0 κόλλησε η Χαρτς στην έδρα της Ρος Κάουντι και παρέμεινε στον πάτο της βαθμολογίας.

Κιλμάρνοκ-Σέλτικ: 1-3

(Καμπαμπά 66’-Εντουάρ 25’, Γκριφιθς 50’, Ζουλιέν 73’)

Στην κρυφή έμεινε η Σέλτικ (έχει ματς παραπάνω) που πέρασε με 2-0 από την έδρ της Κιλμάρνοκ.

Η Σέλτικ άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Εντουάρ, ενώ στο 50’ ο Γκρίφιθς έκανε το 2-0. Ο Καμπαμπά μείωσε σε 1-2 στο 66’ αλλά ο Ζουλιέν έγραψε το 1-3 στο 73’.

Λίβινγκστον-Σεντ Τζόνστον: 1-0

(Πίτμαν 56’)

Στην πεντάδα η Λίβινγκστον που κέρδισε με 1-0 τη Σεντ Τζόνστον χάρη σε γκολ του Πίτμαν στο 56ο λεπτό.

Χιμπέρνιαν-Χάμιλτον: 2-1

(Ντόιντζ 64’, Χάνον 86’-Γκόγκιτς 19’)

Τρίποντο με ανατροπή για τη Χιμπέρνιαν που κέρδισε με 2-1 τη Χάμιλτον.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γκόγκιτς στο 19’, αλλά ο Ντόιτζ στο 64’ και ο Χάνον στο 86’ έκαναν το 2-1.