Σόκαρε την Αταλάντα η ΣΠΑΛ (VIDEO)

Η ΣΠΑΛ κέρδισε με ανατροπή (2-1) την Αταλάντα μέσα στο «Gewiss Stadium» και της τράβηξε το… σεντόνι

SERIE A’-20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΤΑΛΑΝΤΑ-ΣΠΑΛ: 1-2

Γήπεδο: Gewiss Stadium

Ήττα σοκ με 2-1 γνώρισε η Αταλάντα μέσα στην έδρα της από τη ΣΠΑΛ και χάνει έδαφος στη μάχη για την τετράδα.

Η Αταλάντα πίεσε από το πρώτο λεπτό και στο 16’ ο Σαπάτα έκανε την κούρα και το γύρισμα από αριστερά και ο Ίλισιτς με φοβερό τακουνάκι άνοιξε το σκορ.

H ΣΠΑΛ ωστόσο, μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 54’ ο Ρέκα έκανε φοβερή κούρσα και γύρισμα από αριστερά και ο Πετάνια πλάσαρε για το 1-1 σαν σε προπόνηση ενώ στο 60’ ο Βαλότι έκανε μαγική ενέργεια έξω από την περιοχή και με συρτό σουτ έφερε τούμπα το ματς. Στο 69ο λεπτό ο Μισιρόλι έσωσε μετά από σουτ του Πάσαλιτς ενώ στο 90+4’ ο Μπερίσα έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Σαπάτα.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Σπορτιέλο, Τολόι, Καλντάρα (66’ Μουριέλ), Παλομίνο, Γκόζενς, Γκόμες (59’ Μαλινόβσκι(, Ίλισιτς, Πάσαλιτς, Ντε Ρόουν, Φρόιλερ (46’ Ντζιμσίτι), Σαπάτα

ΣΠΑΛ: Μπερίσα, Τσιόνεκ, Βικάρι, Ιγκόρ, Μισιρόλι, Βαλότι (78’ Βαλντιφιόρι), Νταμπό, Ρέκα (85’ Tόμοβιτς), Στρεφέτσα, Πετάνια, Ντι Φραντσέσκο (72’ Φλοκάρι)