Λύτρωση στο 90+5' με Μπενζεμά για τη Ρεάλ (VIDEO)

Χρυσό βαθμό πήρε η Ρεάλ στην έδρα της Βαλένθια από την οποία απέσπασε ισοπαλία με γκολ στο 90+5'

LA LIGA-17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 1-1

Γήπεδο: Μεστάγια

Μπορεί να μην ξέφυγε από την Μπαρτσελόνα αλλά έτσι όπως πήγε το ματς κόντρα στη Βαλένθια, η ισοπαλία 1-1 ήταν σα νίκη για τη Ρεάλ.

Στο 6ο μόλις λεπτό ο Ντομενέκ είπε όχι σε σουτ του Βαλβέρδε ενώ στο 35’το σουτ του Ροδρίγο έξυσε το δοκάρι του Κουρτουά ο οποίος στο 46’ είπε όχι σε πλασέ του Τόρες.

Στο 78ο λεπτό η Βαλένθια βγήκε από δεξιά στην κόντρα, ο Βας έκανε το γύρισμα και ο Σολέρ από το πέναλτι πλάσαρε για το 1-0. Η Ρεάλ πίεσε, είχε ακυρωθέν γκολ με τον Γιόβιτς στο 90+1’ και στο 90+5’ μετά από κόρνερ ο Κουρτουά που είχε βγει μπροστά πήρε την κεφαλιά, ο Ντομενέκ απέκρουσε ασταθώς και ο Μπενζεμά με σουτ από κοντά έκανε το 1-1.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντομενέκ, Γκαράι, Κόστα (61’ Βαγιέχο), Γκάμπριελ, Παρέχο, Βας, Γκαγιά, Κοκλέν (83’ Κοντογκμπιά), Τόρες (90’ Ντιακαμπί), Σολέρ, Ροδρίγο

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Βαράν, Ράμος, Νάτσο, Καρβαχάλ, Μόντριτς (81’ Γιόβιτς), Βαλβέρδε, Κρόος, Ίσκο (69’ Μπέιλ), Μπενζεμά, Ροντρίγκο (69’ Βινίσιους)