Μεγάλο διπλό με 2-1 πέτυχε η Βιγιαρεάλ μέσα στην έδρα της Σεβίλλης.

LAL IGA-17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΕΒΙΛΛΗ-ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: 1-2

Γήπεδο: Σάντσεθ Πιθχουάν

Τεράστιο διπλό για τη Βιγιαρεάλ που πέρασε με 2-1 από την έδρα της Σεβίλλης.

Στο 2ο λεπτό ο Ασένχο έσωσε μετά από σουτ του Μουνίρ ενώ στο 8’ ο Μορένο αστόχησε από κοντά και τελικά στο 13’ μετά από κόρνερ, ο Αλμπιόλ με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 20’ ο Ντε Γιονγκ έκανε το διαγώνιο σουτ με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω, ενώ στο 24’ ο Μόι Γκόμεθ έχασε απίθανη ευκαιρία μπροστά από τον Βάτσλικ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Ασένχο σταμάτησε σωτήρια τον Μπανέγα.

Στο 52ο λεπτό το σουτ του Ρεγκιλόν έξυσε το δοκάρι της Βιγιαρεάλ και στο 56’ ο Μορένο αστόχησε από κοντά ενώ στο 62’ ο Τσιτσαρίτο με σουτ από αριστερά έκανε το 1-1.

Ωστόσο στο 75’ ο Τριγέρος έκανε το σουτ, η μπάλα στρώθηκε στον Εκαμπί κι εκείνος  από κοντά πλάσαρε για το 1-2.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Βάτσλικ, Καρίσο, Ρεγκιλόν, Κάρλος, Νάβας, Μπανέγα (78’ Νταμπούρ), Φερνάντο, Βάσκες, Τόρες (78’ Χορδάν), Μουνίρ, Ντε Γιονγκ (59’ Τσιτσαρίτο)

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Αλιμπιόλ, Κιντιγιά, Γασπάρ, Τόρες, Ιμπόρα, Μόι Γκόμεθ, Ανγκισά, Τριγέρος (89’ Φούνες Μόρι), Τσουκβουέζε (66’ Εκαμπί), Μορένο (78’ Πενι)