Μαγική εικόνα στο «Σαν Σίρο»

Στο 0-0 κόλλησε η Μίλαν με τη Σασουόλο σε ένα ματς που είχε πολλές και τεράστιες ευκαιρίες για τους ροσονέρι

SERIE A’-16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΙΛΑΝ-ΣΑΣΟΥΟΛΟ: 0-0

Γήπεδο: Σαν Σίρο

Ισόπαλες χωρίς σκορ αναδείχθηκαν Μίλαν και Σασουόλο σε ένα ματς με απίθανες ευκαιρίες για τους ροσονέρι και τον Πέγκολο να κατεβάζει ρολά.

Στο 2ο μόλις λεπτό η Μίλαν άγγιξε το γκολ καθώς ο Πιόντεκ έσπασε το τεχνητό οφσάιντ και βρέθηκε μόνος με τον Πέγκολο αλλά αστόχησε και στο 13’ ο κίπερ της Σασουόλο είπε όχι σε σουτ του Μποναβεντούρα. Στο 15ο λεπτό ο Ντοναρούμα έσωσε μετά από σουτ του Μπογκά και στο 28’ ο Ερνάντες σέντραρε από αριστερά αλλά ο Τσαλχάνογλου αστόχησε εξ επαφής.

Και τελικά στο 31’ μετά από κόρνερ η άμυνα της Σασουόλο δεν έδιωξε πειστικά και ο Ερνάντες με σουτ έξω από την περιοχή σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε. Στο 35’ ο Ντοναρούμα είπε όχι σε σουτ του Κυριακόπουλου από αριστερά και στο 41’ ο Μπενασέρ έχασε απίθανη ευκαιρία σε κενό τέρμα.

Στο 49’ ο Καπούτο από δεξιά έκανε το γύρισμα για τον Μπογκά που κοντρόλαρε άσχημα κι έχασε μεγάλη ευκαιρία ενώ στο 52’ ο Μαρλόν έσωσε στη γραμμή μετά από σουτ του Μποναβεντούρα και στο 58’ ο Πακέτα ε το που μπήκε στο ματς έχασε φοβερή ευκαιρία, καθώς ο Πέγκολο του είπε όχι σε σουτ από κοντά.

Μάλιστα στο 70’ ο Πέγκολο πραγματοποίησε μεγάλη διπλή επέμβαση σε διαδοχικά σουτ των Τσαλχάνογλου και Μποναβεντούρα, ενώ στο 83’ το σουτ του Λεάο τράνταξε το δοκάρι του Πέγκολο και στη συνέχεια βρήκε και στη γραμμή. Μάλιστα στο 90+4’ η Μίλαν έχασε νέα απίθανη ευκαιρία ε τον Πέγκολο να λέει όχι σε φοβερό σουτ του Ερναντές.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Μουζάκιο, Κόντι, Ρομανιόλι, Ερναντές, Κεσί (56’ Πακέτα), Μποναβεντούρα, Σούσο (85’ Καστιγιέχο), Τσαλχάνογλου, Μπενασέρ, Πιόντεκ (78’ Λεάο)

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Πέγκολο, Κυριακόπουλος, Τόλιαν, Φεράρι (75’ Ρομάνια), Μαρλόν, Μανιανέλο, Ντζουριτσιτς (68’ Τραορέ), Λοκατέλι (79’  Ομπιάνγκ), Καπούτο, Μπεράρντι, Μπογκά