Επέστρεψε στις νίκες και στην κορυφή η Ρέιντζερς (VIDEO)

Δύσκολο όσο και σημαντικό τρίποντο πήρε η Ρέιντζερς που πέρασε  με 2-0 από την έδρα της Μάδεργουελ

ΣΚΩΤΙΑ-18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μάδεργουελ-Ρέιντζερς: 0-2

(Κάτιτς 27’, Μορέλος 69’)

Μετά την γκέλα κόντρα στην Αμπερντίν (2-2), την ήττα από τη Σέλτικ στο Λιγκ Καπ (1-0) και την ισοπαλία 1-1 με τη Γιουνγκ Μπόις στο Europa League, η Ρέιντζερς επέστρεψε στις νίκες. Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ κέρδισε με 2-0 στην έδρα της Μάδεργουελ κι έχοντας αγώνα παραπάνω από τη Σέλτικ, πέρασε πρώτη.

Η Ρέιντζερς είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού από τα πρώτα λεπτά και τελικά στο 27’ ο Κάτιτς με κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε το 0-1. Και στο 69ο λεπτό, ο Μορέλος γύρισε όμορφα στην περιοχή κι έκανε το 0-2 με σουτ. Μάλιστα στη διάρκεια των πανηγυρισμών ο Κολομβιανός έκανε χειρονομία προς τον κόσμο της Μάδεργουελ και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.