Τρελή ματσάρα με έξι γκολ στη Βερόνα (VIDEO)

Ισόπαλες 3-3 αναδείχθηκαν Ελλάς Βερόνα και Τορίνο, με την «γκρανάτα» να νικά ως το 61ο λεπτό με 3-0

SERIE A’-16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΕΡΟΝΑ-ΤΟΡΙΝΟ: 3-3

Γήπεδο: Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι

Απίθανο ματς στο «Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι», με τη Βερόνα να χάνει με 3-0 από την Τορίνο ως το 61’ κι όμως να παίρνει στο τέλος την ισοπαλία, 3-3.

Στο 26ο λεπτό ακυρώθηκε το γκολ του Μπερενγκέρ για οφσάιντ αλλά στο 36’ ο Βέρντι άνοιξε αριστερά στον Ανσάλντι που με σουτ από πολύ πλάγια θέση έκανε το 0-1.

Στο 47ο λεπτό το σουτ του Λάζοβιτς έξυσε το δοκάρι τη Τορίνο, αλλά στο 55’ ο Μπερενγκέρ έκανε απίθανη ενέργεια από αριστερά, συνέκλινε προς τα μέσα και με φοβερό πλασέ έκανε το 0-2. Και μάλιστα στο 62’ μετά από εκτέλεση φάουλ η άμυνα της Ρόμα απομάκρυνε αλλά ο Ανσάλντι με όμορφο σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή έκανε το 0-3.

Η Βερόνα δεν τα παράτησε και στο 69’ μείωσε με το πέναλτι του Πατσίνι ενώ στο 76’ ο Πατσίνι έκανε φοβερό γυριστό έξω από την περιοχή, ο Σιρίγκου και το δοκάρι έσωσαν την Τορίνο αλλά ο Βέρε πλάσαρε σε κενή εστία για το 2-3. Και μάλιστα στο 84ο λεπτό, ο Φαραόνι σήκωσε για τον Στεπίνσκι που από κοντά  πλάσαρε για το 3-3.

ΒΕΡΟΝΑ: Σιλβέστρι, Ραχμάνι, Φαραόνι, Γκίντερ, Κούμπουλα, Βελόσο, Λάζοβιτς, Τζακάνι (46’ Βέρε), Πεσίνα, Αμραμπάτ (63’ Πατσίνι), Ντι Καρμίνε (46’ Στεπίνσκι)

ΤΟΡΙΝΟ: Σιρίγκου, Ανσάλντι, Ίτσο, Άινα, Ενκουλού, Μπρέμερ, Μπαζέλι (86’ Μεϊτέ), Ρινκόν, Τζάτζα, Μπερενγκέρ (73’ Μπελότι), Βέρντι (78’ Λούκιτς)