Νίκησε την Τότεναμ και πήρε την έκτη νίκη

CHAMPIONS LEAGUE 2ος ΟΜΙΛΟΣ - 6η αγωνιστική

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ-ΤΟΤΕΝΑΜ: 3-1

ΓΗΠΕΔΟ: AllianzArena

Η Μπάγερν έδειξε στο παιχνίδι με την Τότεναμ γιατί ήταν το απόλυτο αφεντικό του ομίλου επικρατώντας με 3-1 που σήμανε και το απόλυτο με έξι νίκες σε έξι ματς.

Οι Βαυαροί απείλησαν στο 11' με σουτ του Παβάρ (έδιωξε ο Γκασανίγκα). Τρία λεπτά ο Γκνάμπρι βρήκε και τον Κομάν και ο Γάλλος με πλασέ εξ επαφής έκανε το 1-0. Η απάντηση της Τότεναμ ήρθε στο 20' με τις κόντρες να φέρνουν την μπάλα στα πόδια του Σεσενιόν και αυτός με σουτ να κάνει το 1-1.

Στο 27ο λεπτό ο σκόρερ της Μπάγερν βγήκε με αλλαγή καθώς τραυματίστηκε και πήγε στα αποδυτήρια υποβασταζόμενος. Έξι λεπτά μετά η Τότεναμ είχε μεγάλη ευκαιρία όταν τρεις παίκτες της περίμεναν την πάσα του Σισοκό για να σκοράρουν αλλά αυτός δεν σημάδεψε σωστά. Η Μπάγερν άγγιξε το σκορ στο 38' όταν ο αρχικά ο Γκνάμπρι είχε δοκάρι και στην επανάληψη ο Τιάγκο αστόχησε. Στο 45' όμως ήρθε τελικά το 2-1. Ο Ντέιβις έστειλε την μπάλα στο σίδερο αλλά στην επαναφορά ο Μίλερ έκανε το 2-1. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Κοουτίνιο με τρομερό σουτ είχε το τρίτο δοκάρι της Μπάγερν.

Στο 61' όμως ο Βραζιλιάνος σημάδεψε καλύτερα και πέτυχε ένα εκπληκτικό γκολ για το 3-1. Η Τότεναμ απείλησε στο 77' με ένα σουτ του Έρικσεν και στο 92' είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Σον.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Παβάρ, Κίμιχ, Μαρτίνεθ (87'Γκορέτσκα), Μπόατενγκ, Ντέιβις, Τιάγκο, Κοουτίνιο, Πέρισιτς (86'Ζίρκζε), Γκνάμπρι, Κομάν (27'Μίλερ).

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γκασανίγκα, Ρόουζ, Αλντερβάιρελντ, Φόιθ, Σεσενιόν, Γουόκερ Πίτερς, Σισοκό, Ντάιερ (81'Γουανιάμα), Λο Σέλσο (65'Σκιπ), Έρικσεν, Λούκας Μόουρα (65'Σον).