«Χρυσό» διπλό για την Μπρέσια με Μπαλοτέλι! (VIDEO)

Η Μπρέσια πέρασε με 1-0 από την έδρα της ΣΠΑΛ και την άφησε στον πάτο της βαθμολογίας

SERIE A’-15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΠΑΛ-ΜΠΡΕΣΙΑ: 0-1

Γήπεδο: Πάολο Μάτσα

Η Μπρέσια αγνοούσε τη νίκη από τις 21 Σεπτέμβρη και μάλιστα μετρούσε 6 σερί ήττες ωστόσο πέρασε με 1-0 από την έδρα της ΣΠΑΛ και την άφησε στον πάτο της βαθμολογίας. Το γκολ ο Μπαλοτέλι, έπιασε πέναλτι ο Γιόρονεν.

Στο 5ο λεπτό ο Μπερίσα έδιωξε το διαγώνιο σουτ του Μπαλοτέλι, ενώ στο 32’ ακυρώθηκε γκολ του Τσιόνεκ.

Στο 49’ ο Μπιζόλι έβγαλε τη σέντρα για τον Μπαλοτέλι που έκανε το πλασέ αλλά είδε τον Μπερίσα να σώζει εντυπωσιακά και στην επαναφορά ο Ντόι έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία και τελικά στο 54’ ο Ρόμουλο σέντραρε από δεξιά, ο Μπερίσα έχασε την μπάλα, ο Ντόι κόπηκε αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Μπαλοτέλι που πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 0-1.

Η 72ο λεπτό η ΣΠΑΛ κέρδισε πέναλτι αλλά ο Γιόρονεν είπε όχι στην εκτέλεση του Πετάνια κι έσωσε την ομάδα του.

ΣΠΑΛ: Μπερίσα, Τσιόνεκ, Τόμοβιτς, Βικάρι, Ιγκόρ, Κούρτιτς, Μουρτζία (86’ Μοντσίνι), Γιάνκοβιτς (71’ Παλόσκι), Μισιρόλι, Βαλότι (58’ Φλοκάρι), Πετάνια

ΜΠΡΕΣΙΑ: Γιόρονεν, Ζαμπέλι, Κανσεγιόρ, Τσιζτάνα, Ρόμουλο, Ντόι (66’ Μανιάνι), Ματέιου, Τονάλι, Μπιζόλι, Μπαλοτέλι (71’ Αγέ), Τορεγκρόσα (80’ Nτοναρούμα)