Εύκολο απόγευμα είχε στο Αγρίνιο η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς (0-3)

ΣΟΎΠΕΡ ΛΊΓΚΑ 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΌΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-3

ΓΗΠΕΔΟ : Δημοτικό Αγρινίου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καραντώνης

Ο Ολυμπιακός «καθάρισε» (0-3) τον Παναιτωλικό από ημίχρονο, με τον Ελ Αραμπί να έχει δύο γκολ και μια ασίστ και «ζεστάθηκε» για τον «τελικό» με τον Ερ. Αστέρα.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε γρήγορα το γκολ. Στο 6ο λεπτό η άμυνα του Παναιτωλικού κόλλησε και ο Ποντένσε μέσα από την περιοχή με πλασέ έκανε το 0-1. Ο Παναιτωλικός δεν ήταν κακός απλά δεν μπορούσε να απειλήσει. Κάθε προσπάθεια των γηπεδούχων έμενε ημιτελή αφού και στις πάσες οι παίκτες του Χαβου έκαναν φάουλ. Ο Ολυμπιακός ουσιαστικά '' έκατσε'' πάνω στο προβάδισμά του και δεν απείλησε περαιτέρω την εστία του Κνετ.

Ο Παναιτωλικός είχε δοκάρι στο 32' σε ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ του Αριγίμπι.

Το ημίχρονο έκλεισε με άλλα δύο γκολ για τον ΟΣΦΠ με τον Παναιτωλικό να πετάει λευκή πετσέτα. Σέντρα του Τσιμίκα στο 41', κεφαλιά του Ελ Αραμπί και 0-2. Γκολ καρμπόν αλλά με σουτ αυτή τη φορά στο 45' με τους ίδιους πρωταγωνιστές.

Στο δεύτερο μέρος το ματς πήγε στο ρελαντί. Ο Μαρτίνς ξεκουράσε παίκτες ενόψει Ερυθρού Αστέρα. Ο Παναιτωλικός ήθελε το γκολ της τιμής αλλά δεν μπορούσε. Ο ΟΣΦΠ είχε τις τελικές με τον Ραντζέλοβιτς στο 61', Σεμέδο στο 64'. Ενώ το ματς έκλεισε με μια αστοχη κεφαλιά του Σουντανί στις καθυστερήσεις με το 0-3 να μην αλλάζει.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Κνετ, Σανιά, Μαρσιαλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσερο, Τσιγγαρας(55' Σιέστεντ), Λιαβας(70' Καββαδίας), Ταχάρ, Αριγιμπι, Ντίαζ, Μπαϊροβιτς(63' Ντάλσιο)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Καμαρά(72' Μπρούνο) , Ποντένσε(54' Ραντζέλοβιτς) , Μασούρας, Σουντανί, Ελ Αραμπί(64' Μπουχαλάκης)