«Καμπάνα» στον αρχηγό της Άιντραχτ για τη σύρραξη και το γκρέμισμα σε προπονητή (VIDEO)

Από το 2020 ξανά στα γήπεδα της Bundesliga ο Άμπραχαμ

Η γερμανική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία επέβαλε ποινή επτά αγωνιστικών στον Νταβίντ Άμπραχαμ, για ό,τι συνέβη στα τελευταία λεπτά του Φράιμπουργκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα και με την Άιντραχτ να βιάζεται να φτάσει στην ισοφάριση, 1-0 το τελικό σκορ, ο Άμπραχαμ έσπρωξε τον προπονητή της Φράιμπουργκ, με αποτέλεσμα ο Στράιχ να βρεθεί στο έδαφος. Αμέσως, σηκώθηκε όλος ο πάγκος της Φράιμπουργκ και ακολούθησε σύρραξη. Ο διαιτητής απέβαλε τον αρχηγό της Άιντραχτ, αλλά και τον Γκρίφο της Φράιμπουργκ.

Λίγες μέρες μετά το συμβάν, η Ομοσπονδία τιμώρησε με επτά αγωνιστικές τον Άμπραχαμ και έτσι, ο Αργεντινός κεντρικός αμυντικός και αρχηγός της Άιντραχτ θα επιστρέψει στα γήπεδα στις 25 Ιανουαρίου.