Πρώτη νίκη για Γουότφορντ (VIDEO)

Η τραγική φετινή Γουότφορντ κατάφερε και έκανε... σεφτέ φεύγοντας με το 1-2 από το «Carrow Road» απέναντι στη Νόριτς

PREMIER LEAGUE - 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΟΡΙΤΣ - ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: 0-2

Γήπεδο: Carrow Road, Norwich

Η τραγική φετινή Γουότφορντ κατάφερε και έκανε... σεφτέ φεύγοντας με το 1-2 από το «Carrow Road» απέναντι στη Νόριτς. Η ομάδα του Κίκε Σάντσεθ Φλόρεθ ήταν ανώτερη στις λεπτομέριες και με πρωταγωνιστή τον Ζεράρ Ντεουλοφέου που πέτυχε το ένα τέρμα και έφτιαξε το άλλο, πήρε υπερπολύτιμη νίκη. Από την άλλη, τα «καναρίνια» έμειναν για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς τη νίκη και πλέον βρίσκονται στον πάτο της βαθμολογίας.

Η Γουότφορντ άνοιξε το σκορ με την πρώτη καλή στιγμή του παιχνιδιού μόλις στο 2' με ωραίο σουτ του Ντεουλοφέου από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο 32' η Γουότφορντ έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Χιούζ να γυρίζει για τον Γκρέι που ενώ ήταν με πλάτη στην εστία, γύρισε ωραία και σούταρε αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε ελάχιστα έξω. Τρία λεπτά αργότερα είχε και η Νόριτς καλή στιγμή με τον Ερνάντεθ να βγάζει σέντρα για τον Στίπερμαν που πήρε την κεφαλιά αλλά ο Φόστερ μπλόκαρε. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η Νόριτς απείλησε δύο φορές με ισάριθμα σουτ του Πούκι που απέκρουσε ο Φόστερ.

Στο 52' και την πρώτη καλή στιγμή του δεύτερου μέρους, η Γουότφορντ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Ντεουλοφέου να βγάζει σέντρα για τον Γκρέι που με υπέροχο τακουνάκι στον αέρα, έκανε το 0-2. Στο 63' η Νόριτς έχασε μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Λιούις που απέκρουσε εντυπωσιακά ο Φόστερ. Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Καμπασέλε για ανόητο μαρκάρισμα στον Ντρίμιτς. Στο 71' νέα τεράστια ευκαιρία για τη Νόριτς με σουτ του ΜακΛιν που απέκρουσε και πάλι εντυπωσιακά ο Φόστερ. Στο 83' η Γουότφορντ έχασε τεράστια ευκαιρία για τελειώσει το παιχνίδι με τον Γκρέι να βγαίνει στην αντεπίθεση αλλά να προσπαθεί να τελειώσει τη φάση μόνος του από μακριά ενώ ο Ντουκουρέ ήταν εντελώς αμαρκάριστος.

ΝΟΡΙΤΣ: Κρουλ, Άαρονς, Λιούις (81' Βράντσιτς), Τέτεϊ, Γκόντφρεϊ, Τράιμπουλ, Ερνάντεθ, Μπουεντία (62' Κάντγουελ), Στίπερμαν (62' Ντρίμιτς), ΜακΛιν, Πούκι

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Φόστερ, Γιάνματ, Ντάουσον, Κάθκαρτ, Χολέβας (89' Χολέβας), Καμπασέλε, Ντουκουρέ, Χιούζ, Καπού, Ντεουλοφέου (70' Μαριάπα), Περέιρα (31' Γκρέι)