Με το αριστερό ο Πιόλι (VIDEO)

Στο 2-2 κόλλησε η Μίλαν στο παρθενικό ματς του Στέφανο Πιόλι στον πάγκο της ομάδας

SERIE A’-8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΙΛΑΝ-ΛΕΤΣΕ: 2-2

Γήπεδο: Σαν Σίρο

Μη αναστρέψιμη μοιάζει η κατάσταση στη Μίλαν, η οποία στο παρθενικό ματς του Στέφανο Πιόλι στον πάγκο της, κόλλησε στο 2-2 με τη Λέτσε.

Στο 3ο λεπτό το σουτ του Λεάο σταμάτησε στο πλαϊνό δίχτυ και στο 20’ ο Τούρκος πήρε την μπάλα με πλάτη στην περιοχή της Λέτσε και από πλάγια δεξιά γύρισε και με απίθανο σουτ έκανε το 1-0. Στο 29’ ο Γκάμπριελ έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Σούσο, Ωστόσο στο 61’ η Λέτσε κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κόντι. Ο Μπαμπακάρ νικήθηκε αρχικά από τον Ντοναρούμα αλλά στην επαναφορά έκανε το 1-1.

Ωστόσο στο 81ο λεπτό ο Τσαλχάνογλου έκανε φοβερή ενέργεια και γύρισμα από δεξιά και ο Πιόντεκ με πλασέ από κοντά έκανε το 2-1.

Παρόλα αυτά, στο 90+2' ο Κκαλντερόνι με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, διαμόρφωσε το 2-2.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Μουζάκιο, Ρομανιόλι, Ερναντές, Κόντι, Μπίλια, Κεσί (80’ Ρέμπιτς), Τσαλχάνογλου, Πακέτα (67’ Κρούνιτς), Σούσο, Λεάο (67’ Πιόντεκ)

ΛΕΤΣΕ: Γκάμπριελ, Μετσαριέλο, Λουκιόνι, Καλντερόνι, Ροσετίνι, Μανκόζου Ταχτσίδης, Φάλκο, Μάιερ (64’ Πετριτσιόνε), Ταμπανέλι, Μπαμπακάρ (82’ Λαπαντούλα)