Τεσσάρα χωρίς αντίκρισμα για την Αλβανία (VIDEO)

Οι Αλβανοί πέρασαν με 4-0 από την έδρα της Μολδαβίας αλλά δεν προλαβαίνουν να μπουν στη δυάδα

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2020-8ος ΟΜΙΛΟΣ-8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΟΛΔΑΒΙΑ-ΑΛΒΑΝΙΑ: 0-4

Γήπεδο: Stadionul Zimbru

Εύκολο πέρασμα από τη Μολδαβία για τους Αλβανού, που κέρδισαν με 4-0 αλλά δεν προλαβαίνουν τις Τουρκία και Γαλλία.

Το ματς δεν είχε καλό ρυθμό στα πρώτα λεπτά αλλά σρο 22’ μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των Μολδαβών, ο Τσικαλέσι γύρισε από το πέναλτι και με σουτ έκανε το 0-1. Και μάλιστα στο 34’ ο Κοσέλεβ έκανε τραγικό λάθος και ο Μπάρε σε κενή εστία πλάσαρε για το 0-2. και μάλιστα στο 40’ ο Τράσι έπιασε ένα σουτ από αριστερά, ο Κοσέλεβ έχασε την μπάλα κι έτσι ήρθε το 0-3.

Στο 63’ η κεφαλιά του Γκιάσουλα πέρασε λίγο έξω όπως και το σουτ του Τράσι στο 68’ και στο  86’ ο Στρακόσια είπε όχι σε σουτ του Ιονίτσα. Το τελικό 0-4 έκανε στο 90ο λεπτό ο Μανάι με φοβερό τακουνάκι.

ΜΟΛΔΑΒΙΑ: Κοσέλεβ, Πόσματς, Μούντρατς (31’ Ροζγκόνιουτς), Ρεάμπτσιουκ, Ιονίτσα, Αντόν, Σουβόροβ (60’ Μποΐτσιουτς), Πρεπελίτσα, Τσεμποτάρου, Σιντορέντσο (80’ Σάντου), Γκράουρ

ΑΛΒΑΝΙΑ: Στρακόσια, Ντζιμσίτι, Βέσελι, Μπάρε (89’ Σελάχι), Γκιάσουλα, Μανάι, Τσικαλέσι (76’ Ρόσι), Τράσι, Ντερμάκου, Ισμαϊλί (89’ Κούμπουλα), Αμπράσι