1 ΣΧΟΛΙΑ

Βολεύτηκαν και οι δύο στο Παρίσι (VIDEO)

Γαλλία και Τουρκία έμειναν στο 1-1 και όπως όλα δείχνουν θα πάνε χέρι-χέρι στο Euro

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2020-8ος ΟΜΙΛΟΣ-8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΑΛΛΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ: 1-1

Γήπεδο: Stade de France

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Γαλλία και Τουρκία και βολεύτηκαν αμφότερες, καθώς παραμένουν ισόβαθμές με 19 βαθμούς κι ενώ  η Ισλανδία απέχει με τέσσερις βαθμούς.

Στο 17ο λεπτό η Γαλλία έχασε τεράστια διπλή ευκαιρία  με τον Γκιουνόκ να σώζει αρχικά μετά από γύρισμα του Γκριεζμάν και στη συνέχεια να προλαβαίνει και τον Σισοκό. Στο 25’ ο Σισοκό έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Γκιουνόκ έσωσε ξανά, ενώ στο 28’ μετά από κόρνερ ο Λενγκλέ πήρε την κεφαλιά αλλά η άμυνα της Τουρκία πρόλαβε τον Μπεν Γεντέρ. Στο 37’ το σουτ του Γκριεζμάν έξυσε το δοκάρι της Τουρκίας, ενώ σρο

Στο 50’ ο Μανταντά έσωσε μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσαλχάνογλου, ενώ στο 60’ το πλασέ του Γιλμάζ έξυσε το δοκάρι της Γαλλίας. Και τελικά στο 76ο λεπτό, ο Γκριεζμάν εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ζιρού που μόλις είχε μπει στο ματς, πήρε την κεφαλιά κι έκανε το 1-0. Και στο 82ο λεπτό μετά  από εκτέλεση φάουλ, ο Αϊχάν με κεφαλιά έκανε το 1-1 ενώ στο 88’ ο Ικόνε έκανε το σουτ αλλά ο Γκιουνόκ έδιωξε σε κόρνερ.

ΓΑΛΛΙΑ: Μανταντά, Βαράν, Παβάρ, Ερνάντες, Λενγκλέ, Σισοκό, Ματουϊντί (77’ Λεμάρ), Τολισό, Κομάν (87’ Ικονέ), Γκριεζμάν, Μπεν Γεντέρ (72’ Ζιρού)

ΤΟΥΡΚΙΑ: Γκιουνόκ, Σογιουντσού, Ντεμιράλ, Τσελίκ (53’ Τσελίκ), Γιουκουσλού (46’ Τσαλχάνογλου), Τουφάν, Μεράς, Τεκντεμίρ, Γιλμάζ, Καραμάν, Καχβετσί (82’ Τοσούν)

an0nymous - 14/10/2019 23:45

ήμαρτον δηλαδή να μη μπορούν να τελειώσουν τους τούρκους..

προχθες με τους βλάκες τους ισπανούς να μας στέλνουν κουβά στο 93 και σήμερα με τους βλάκες τους Γάλλους πάλι κουβά στο τέλος.... Συνέχεια