Τεράστια νίκη με 3-1 πέτυχε η Αυστρία κόντρα στο Ισραήλ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2020-7ος ΟΜΙΛΟΣ-7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΥΣΤΡΙΑ-ΙΣΡΑΗΛ: 3-1

Γήπεδο: Ernst-Happel-Stadion

Μεγάλο τρίποντο για την Αυστρία που κέρδισε με 3-1 το Ισραήλ και σταθεροποιήθηκε στη 2η θέση.

Στο 26ο λεπτό το σουτ του Σάμπιτζερ κόντραρε και πέρασε μόλις έξω, ενώ στο 34’ ο Ζάχαβι με ένα πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ για το Ισραήλ. Στο 37’ η Αυστρία άγγιξε την ισοφάριση αλλά το πανέμορφο σουτ του Αρναούτοβιτς σταμάτησε στον Μαρτσιάνο και στη συνέχεια και στο δοκάρι και στο 41’ ο Αρναούτοβιτς άνοιξε δεξιά στον Λασάρο που πλάσαρε για το 1-1.  Τρία λεπτά αργότερα, ο Αρναούτοβιτς έκανε το μακρινό σουτ με τον Μαρτσιάνο να διώχνει σε κόρνερ.

Και στο 56’ ο Λάιμερ σέντραρε από αριστερά ο Χιντερέγκερ κατέβασε στην περιοχή και με γυριστό έκανε το 2-1. Στο 80’ το σουτ του Αρναούτοβιτς έφυγε έξω ανώ στο 82’ ο Στάνκοβιτς έσωσε μετά από σουτ του Ζάχαβι. Στο 88ο λεπτό ο Σάμπιτζερ έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και  τον Τίμπι και κατέληξε στα δίχτυα του Μαρτσιάνο για το 3-1.

ΑΥΣΤΡΙΑ: Στάνκοβιτς, Ούλμερ, Ντράγκοβτς, Χιντερέγεκρ, Ποσχ (63’ Τρίμελ), Ιλσάνκερ, Μπαουμγκάρτιγκερ, Λασάρο, Λάιμερ (58’ Σάουμπ), Σάμπιτζερ, Αρναούτοβιτς (83’ Γκρέγκοριτς)

ΙΣΡΑΗΛ: Μαρτσιάνο, Ντάσα, Μπίτον, Νάτχο, Ζάχαβι, Σόλομον, Ταβάθα (54’ Μπεν Χαρούς), Τάχα (76’ Κοέν), Τιμπι Ελχαμέντ, Νταμπούρ (70’ Βάισμαν)