Οι Ιρανές επέστρεψαν στα γήπεδα μετά από 40 χρόνια σε ματς που έληξε 14-0! (ΦΩΤΟ)

Κανένα έλεος από τους Πέρσες, τους οποίου μετά από 40 ολόκληρα χρόνια παρακολούθησαν ζωντανά και γυναίκες

Ένα εξωφρενικό σκορ προέκυψε από τα προκριματικά του Μουντιάλ στην Ασιατική ζώνη, με το Ιράν να διαλύει την Καμπότζη με 14-0! Και μάλιστα όλα αυτά σε ένα ιστορικό παιχνίδι για το Ιράν, καθώς για πρώτη φορά μετά από 40 ολόκληρα χρόνια, βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου γυναίκες.

Ο Νουρολαχί άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό και ο Αζμούν έκανε το 2—0 στο 11 ενώ ο Καναανί τριπλασίασε τα γκολ του Ιράν στο 18’. Το 4-0 ήρθε με αυτογκόλ του Βισάλ στο 21’ και ο Αζμούν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0 στο 35’. Πέντε λεπτά μετά ο Ανσαριφάρντ έκανε το 6-0 και ο Αζμούν με ακόμη ένα τέρμα στο 44’ έγραψε το 7-0.

Η Καμπότζη έχασε πέναλτι στο 47’ με τον Σκοπένγκ και στο επόμενο λεπτό ο Ανααριφάρντ έκανε το 8-0 ενώ στο 54’ ο Ταρεμί έγραψε το 9-0 και στο 61’ ο Ανσαριφάρντ πέτυχε ακόμη ένα γκολ για το 10-0.Ο Μοχεμπί με δύο γκολ στο 65’ και στο 65’ έκανε το 12-0 και ο Μοχαμάντι διαμόρφωσε το 13-0 στο 85’. Τρία λεπτά μετά ο Ανσαριφάρντ έκανε το τελικό 14-0.