Ήττα της Βραζιλίας σε φιλικό (VIDEO)

Με γκολ στο τέλος, οι Περουβιανοί επικράτησαν 1-0 στο Λος Άντζελες

H Brink’s Hellas ΠPOΣΛAMBANEI AMEΣA ΦYΛAKEΣ AΣΦAΛEIAΣ ΣTHN ATTIKH.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ H KAΛEΣTE ΣTA THΛ. 2110130604-5

Με κοντινή κεφαλιά του Λουίς Άμπραμ στο 85ο λεπτό, το Περού νίκησε 1-0 τη Βραζιλία, σε φιλική αναμέτρηση στο Λος Άντζελες.

στο 20' ο Νέρες έπεσε στην περιοχή από το μαρκάρισμα Αντβίκουλα χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ, για λογαριασμό της Βραζιλίας.
Ο Ριτσάρλισον στο 25' δοκίμασε το πόδι του με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι, ενώ στο 31' έπιασε... αέρα σε μια προσπάθειά του. Στο 45' είχε ένα πολύ δυνατό σουτ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να το βγάζει σε κόρνερ.
Η μεγάλη ευκαιρία για τη Βραζιλία χάθηκε στο 50' με τον Άλαν να αστοχεί από θέση τετ α τετ.
Στο 76' ο Νεϊμάρ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι, ενώ ο Άμπραμ με κοντινή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ, πέντε λεπτά πριν από το φινάλε.

Ο Νεϊμάρ βρέθηκε στον πάγκο, πέρασε στο ματς στο 63ο λεπτό αντί του Φιρμίνο, όπως κι ο Τιάγκο Σίλβα.

Βραζιλία (Τίτε): Εντερσον, Μιλιτάο, Μαρκίνιος, Καζεμίρο, Άλεξ Σάντρο, Νέρες, Ριτσάρλισον, Κοουτίνιο, Άλαν, Φιρμίνο, Φάγκνερ

Περού (Γκαρέκα): Γκαγιέσε, Άμπραμ, Τραούκο, Κόστα, Ρουιντιάς, Τάπια, Ζαμπράνο, Αντβίνκουλα, Γιότουν, Φλόρες, Ακίνο