Απίθανο σόου του Κριστιάνο μέσα στη Λιθουανία (VIDEO)

Η Πορτογαλία διέσυρε με 5-1 τη Λιθουανία με καρέ τερμάτων από τον Κριστιάνο Ρονάλντο

H Brink’s Hellas ΠPOΣΛAMBANEI AMEΣA ΦYΛAKEΣ AΣΦAΛEIAΣ ΣTHN ATTIKH.
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ H KAΛEΣTE ΣTA THΛ. 2110130604-5

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2020-2ος ΟΜΙΛΟΣ-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ: 1-5

Γήπεδο: Vilniaus LFF stadionas

Σε τροχιά πρόκρισης η Πορτογαλία, που διέλυσε με 5-1 τη Λιθουανία μέσα στην έδρα της με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει καρέ τερμάτων! Στη 2η θέση οι Πορτογάλοι έχοντας και ματς λιγότερο.

Στο 3ο μόλις λεπτό, το σουτ του Σλίβκα πέρασε ελάχιστα έξω, ενώ στο 6’ οι Πορτογάλοι κέρδισαν πέναλτι και ο Ρονάλντο έκανε το 0-1 από την άσπρη βούλα. Στο 19’ ο Μπερνάρντο Σίλβα σέντραρε από δεξιά και η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Λιθουανίας με τον Σέτκους να σώζει δύσκολα και στο 28’ μετά από κόρνερ, ο Αντριουσκεβίτσιους με κεφαλιά έκανε το 1-1. Στο 34’ ο Σέτκους έσωσε μετά από σουτ του Φέλιξ, ενώ στο 39’ ο Λιθουανός κίπερ νίκησε ξανά τον σταρ της Ατλέτικο. Στο 44ο λεπτό το πλασέ του Φερνάντες έφυγε μόλις έξω.

Στο 50’ το σουτ του Φέλιξ έφυγε μόλις έξω αυτή τη φορά και στο 65’ ο Ρονάλντο έκανς το σουτ, ο Σέτκους απέκρουσε ασταθώς, η μπάλα βρήκε πάνω του και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-2. Μάλιστα στο 65’ ο Ρονάλντο με κοντινή προβολή έκανε το 1-3 και στο 76’ με πλασέ από αριστερά μετά από ασίστ του Μπερνάρντο Σίλβα, διαμόρφωσε το 1-4.  Στο 90+2' ο Καρβάλιο με πλασέ από κοντά έκανε το τελιό 1-5.

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ: Σέτκους, Παλιόνις,, Γκιρντβάινις, Σίμκους, Λαουκζέμις (66’ Πετραβίτσιους), Σλίβκα, Μικολιούνας, Κουκλίς (69’ Ζούλπα), Βερμπίσκας (77’ Καζλάουσκας), Βορομπιόβας, Αντριουσκεβίτσιους

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ: Πατρίσιο, Γκερέιρο, Ρουμπέν Ντίας, Φοντέ, Κανσέλο, Φερνάντες (56’ Ράφα Σίλβα), Καρβάλιο, Νέβες, Φέλιξ, Μπερνάρντο Σίλβα (89’ Πίτσι), Ρονάλντο (80’ Γουέδες)