Οι δυο ομάδες έμειναν στο 2-2 σε ένα τρομερό παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο

Super League 1: 2η αγωνιστική
ΛΑΜΙΑ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: 2-1
ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Λαμίας
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αθανάσιος Σεζος

Λαμία και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 για την 2η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα, έπειτα από ένα δεύτερο ημίχρονο «ροντέο».

Το ματς

Η Λαμία άνοιξε το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό με τον Σάλιακα, ο οποίος μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, με τον Θεοδωράκη να μην μπορεί να διώξει. Οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 στο 15ο λεπτό. Σέντρα του Βασιλόγιαννη για τον Αντέτζο που ήταν αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά με εκπληκτική επέμβαση ο Θεοδωράκης έδιωξε σε κόρνερ. Ο Ατρόμητος έδειχνε χαμένος, αλλά τελικά στην πρώτη του ουσιαστική ευκαιρία ισοφάρισε. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιντες, ο Γούτας με καφαλιά έκανε το 1-1, με το οποίο μπήκαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, ο Ατρόμητος είχε μεγάλη ευκαιρία στο 62΄, αλλά το μακρινό σουτ του Χαρίση απέκρουσε ο Βελλίδης. Στο 76ο λεπτό η Λαμία κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Τουράμ και έβαλε σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους με 2-1. Η απάντηση της ομάδας του Περιστερίου ήρθε στο αμέσως επόμενο λεπτό. Συγκεκριμένα, ο Νάτσος έκανε τη σέντρα, ο Βέλλιος έκανε το κοντρόλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και με εκπληκτικό ψαλίδι πέτυχε το 2-2. Ο Ατρόμητος είχε πάρει φόρα και στο 81' πέτυχε γκολ και πάλι με τον Βέλλιο, το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Οι φιλοξενούμενοι στο 85' είχαν ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία. Ο Μανούσος έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι δυο ομάδες έμειναν στο 2-2.

Λαμία (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης, Αντέτζο, Βασιλόγιαννης (46' Τουράμ), Πλιάτσικας, Καραμάνος (86' Σκόνδρας), Μπεχαράνο, Ρόμανιτς (90+2' Τσούκαλος), Δημούτσος, Βύντρα, Βάντερσον, Σάλιακας.

Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Θεοδωράκης, Γούρας, Χαρίσης, Ούμπιδες (69' Ανδρούτσος), Μάντσον, Νάτσο, Ενσικουλού (69' Βέλλιος), Μανούσος, Κατράνης, Ρισβάνης, Ρόσα.